Niedziela, 25 lutego 2018. Imieniny Almy, Cezarego, Jarosława

Matura w „Bażyńskim” - takie wyniki cieszą wszystkich

2017-07-13 12:14:50 (ost. akt: 2017-07-13 12:16:33)

Dyrekcja Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie, nauczyciele, uczniowie i ich rodzice mogą być i są dumni z wyników tegorocznego egzaminu maturalnego.

Do egzaminu przystąpiło 109 tegorocznych absolwentów. Tylko jedna poddała się królowej nauk, ale zmierzy się z matematyką ponownie w sierpniu. Prawo do egzaminu poprawkowego uzyskała także jedna ubiegłoroczna absolwentka, którą niepowodzenie spotkało na egzaminie z języka angielskiego.

Średnie wyniki tegorocznej matury w „Bażyńskim” z przedmiotów zdawanych jako obowiązkowe są znacznie lepsze od uzyskanych w liceach ogólnokształcących w województwie; języka polskiego o 10%, języka angielskiego i języka niemieckiego o 12%.

Z najbardziej zawsze kontrowersyjnej matematyki maturzyści „Bażyńskiego” uzyskali średni wynik 71,2%, czyli o 14,2% punktów byli lepsi od „przeciętnego maturzysty” w liceach ogólnokształcących w województwie warmińsko-mazurskim. Pięciu zdających uzyskało
z matematyki wynik 100%.

Maksymalną ilość punktów osiągnęło również 13 zdających pisemny egzamin z języka angielskiego i 1 z języka niemieckiego. Najlepszy wynik w naszej szkole uzyskany w części ustnej i pisemnej to 93 %. Uzyskała go Aleksandra Zdanowicz.

Wszyscy absolwenci musieli przystąpić do co najmniej jednego przedmiotu dodatkowego. Najczęściej wybierany był język angielski (71%), biologia (40%), matematyka (33%), chemia i język polski (po 26%). Z siedmiu przedmiotów wyniki są lepsze od przeciętnych w LO województwa, a z pozostałych zbliżone lub nieco niższe. Na tegoroczny sukces złożyła się ciężka trzyletnia praca uczniów i nauczycieli.
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Bazyniak

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages