Sobota, 19 stycznia 2019. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

”Pamiętajmy o Osieckiej” po raz kolejny zabrzmi nad wodami jeziora

2017-08-07 06:00:00 (ost. akt: 2017-08-06 23:46:07)

Autor zdjęcia: archiwum organizatora

7 sierpnia w ostródzkim amfiteatrze odbędzie się dwudziesty, jubileuszowy koncert laureatów Konkursu Piosenki ” Pamiętajmy o Osieckiej”. To wydarzenie ogólnopolskie, stało się tradycją w Ostródzie, dzięki współpracy Centrum Kultury w Ostródzie z Fundacją ”Okularnicy” w Warszawie.

W ten sposób  popularyzujemy twórczość, jednej z najwybitniejszych polskich poetek XX wieku Agnieszki Osieckiej. Piosenki wykonują najlepsi, młodzi polscy wokaliści, którzy przygotowywani są, pod kierownictwem artystycznym Jerzego Satanowskiego, śpiewają  z towarzyszeniem  renomowanego zespołu pod kierunkiem Jacka Kity.

Z najlepszymi zaśpiewają  laureaci castingu  w Ostródzie, który już od 5 lat stał się zwyczajem, dającym szansę młodym, zdolnym. Do Ostródy przyjadą też goście z Wilna, aby włączyć się w ten nurt ostródzki, popularyzowania wspaniałych tekstów Agnieszki Osieckiej. Chciałoby się powiedzieć, a raczej zaśpiewać” Gość w dom, Bóg  w dom”.


Bilety do nabycia w kasie amfiteatru oraz na Zamku (pokój nr 10) w cenie- Normalny 15, ulgowy 10, a w dniu koncertu w kasie amfiteatru w cenie 20 zł.

Koncert podzielony jest na dwie części:
Akt I o godz. 17 Talenty Wilna i Ostródy prowadzenie Anna Zapaśnik Baron
Akt II godz. 18 Laureaci Konkursu
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages