Wtorek, 14 lipca 2020. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

Jeszcze w wakacje otwarty zostanie odcinek drogi S7 pod Ostródą

2017-07-10 16:47:11 (ost. akt: 2017-07-10 17:32:04)
Spotkanie odbyło się na budowanym w okolicach Ostródy odcinku "siódemki"

Spotkanie odbyło się na budowanym w okolicach Ostródy odcinku "siódemki"

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Prawdopodobnie 11 sierpnia kierowcy pojadą nową nitką krajowej "siódemki", która budowana jest w okolicach Ostródy. Będzie to ponaddziesięciokilometrowy odcinek z Rychnowa do węzła Ostróda Południe. Tę nowinę zakomunikował podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Jerzy Szmit.

Nowe drogi na Warmii i Mazurach nie rosną może jak grzyby po deszczu, ale są budowane i oddawane do użytku zgodnie z planem. Może jeszcze w te wakacje oddany do użytku zostanie nowy odcinek krajowej "siódemki" w powiecie ostródzkim. Tak przynajmniej zapewniali w Ostródzie politycy, którzy w sąsiedztwie tzw. wiaduktu WD-9 - nowoczesny charakterystyczny obiekt z pylonami - omówili m.in. zaawansowanie prac na budowach dróg na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

- Zabiegamy o zintensyfikowanie prac na budowach dróg w naszym regionie i mamy zapewnienia od wykonawców prac budowlanych, że niektóre będą oddane do użytku w sierpniu - powiedział dzisiaj w Ostródzie Jerzy Szmit. - Jeżeli pogoda pozwoli to postaramy się, żeby kierowcy udający się nad morze lub na południe Polski od 11 sierpnia mogli podróżować między Ostródą a Rychnowem nowo powstałą drogą.

Zaawansowanie prac na budowach dróg w województwie warmińsko-mazurskim w kontekście zaplanowanych w bieżącym roku otwarć inwestycji było jednym z powodów spotkania na przyszłym węźle Ostróda Południe. Podczas spotkania Jerzy Szmit podpisał także Program Inwestycji dla rozbudowy dk 53 na odcinku Szczytno – Olszyny.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages