Piątek, 22 czerwca 2018. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Nauka może dawać satysfakcję i radość czyli EuroWeek nr 7!

2017-07-10 12:05:29 (ost. akt: 2017-07-10 10:49:30)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

10 dynamicznych dni, nawiązanie kolejnych międzynarodowych kontaktów z wolontariuszami z Indii, Ugandy, Kenii, Etiopii, Filipin, Wietnamu, Łotwy, Azerbejdżanu, Korei i Chin, umiejętność porozumienia się z ludźmi z całego świata (radość z "dogadania" się w języku obcym pozostaje na zawsze).

Uśmiechnięci i zaradni uczniowie, piękna pogoda, pozytywne zmęczenie, zdobycie wielu doświadczeń oraz wspólne pokonywanie problemów - tak można streścić obóz językowy EuroWeek grupy 40 uczniów Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów w Ostródzie w miejscowości Długopole Zdrój w Kotlinie Kłodzkiej.

Tak liczna grupa stanowiła niesamowitą mieszankę wybuchową, była również niespożytym źródłem energii. Spontaniczny śmiech usuwał bariery zarówno językowe, jak i kulturowe, inicjował kreatywność. Podobnie działał taniec oraz inne zajęcia ruchowe. Podniesienie kompetencji, albo przynajmniej zdobycie pewności w posługiwaniu się językiem angielskim, to tylko część tego co zyskaliśmy.

Odbyliśmy prawdziwą lekcję życia, znajomości jakie zawarliśmy zainspirowały nas do dalszych działań, podróży oraz poznawania samego siebie. Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające, że zostali przeszkoleni w zakresie: konferencji prasowej, pracy i motywacji w grupie, poznawania Unii Europejskiej i kultur świata, wolontariatu, prowadzenia prezentacji, Debaty Oksfordzkiej oraz programu „Erasmus +".

Kolejny raz dziękujemy Panu Burmistrzowi oraz Radzie Miasta Ostróda za dofinansowanie wypoczynku letniego, a tym samym umożliwienie nam zrealizowania tak ważnego dla nas przedsięwzięcia. DZIĘKUJEMY. 


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages