Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Piłkarskie pokolenia spotkały się 4. Memoriale Ostródzkich Trenerów [zdjęcia]

2017-07-09 18:24:43 (ost. akt: 2017-07-09 18:39:56)
Na boisku naprzeciw siebie stanęło kilka piłkarskich pokoleń

Na boisku naprzeciw siebie stanęło kilka piłkarskich pokoleń

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Z Niemiec, Anglii i przeróżnych miejsc w Polsce przyjechali byli piłkarze Sokoła i Kormorana Ostróda na 4. Memoriał Ostródzkich Trenerów. Najważniejsze w tej inicjatywie jest spotkanie, Ale odbyła się też rywalizacja, którą wygrała ekipa "Szarych".

Od trzech lat byli zawodnicy piłkarskich klubów z Ostródy, którzy przed laty grali w Sokole i Kormoranie spotykają się na Memoriale Ostródzkich Trenerów. Tradycyjnie memoriałowe spotkania rozpoczynają się od złożenia kwiatów na tablicach nieżyjących szkoleniowców - Benedykt Liedke, Włodzimierz Humięcki, Andrzej Sosiński, Marian Puchalski - a później pomieszane piłkarskie pokolenia ostródzian rozgrywają turniej.

Na 4. Memoriał Ostródzkich Trenerów byli piłkarze Sokoła i Kormorana przyjechali z Anglii, Niemiec oraz różnych miejsc w Polsce. W sumie na trawie ostródzkiego pięciotysięcznika w czterech zespołach zagrało ponad 50 piłkarzy. W tym roku na murawie najlepsi okazali się piłkarze występujący w szarych trykotach, w których składzie znalazł się m.in. najstarszy uczestnik memoriału Mirosław Żygo (rocznik 1957).

4. Memoriał Ostródzkich Trenerów rozegrany został pod patronatem: Gminy Miejskiej Ostróda, Gminy Ostróda i Starostwa Powiatowego w Ostródzie. Partnerami turnieju byli: Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji, R-GOL.com i Grupa Anders.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages