Sobota, 19 stycznia 2019. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

W sobotę (8 lipca) zapraszamy na 4. Memoriał Ostródzkich Trenerów [zdjęcia]

2017-07-05 07:24:21 (ost. akt: 2017-07-05 07:43:54)
Przed rokiem z memoriałowy puchar wzniosła drużyna bordowych, która była najlepsza

Przed rokiem z memoriałowy puchar wzniosła drużyna bordowych, która była najlepsza

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Ten turniej już na stałe zawitał w kalendarzu imprez sportowych Ostródy. Memoriał Ostródzkich Trenerów już po raz czwarty rozegrany zostanie na stadionie przy ul. 3 Maja. Naprzeciw siebie w memoriałowej rywalizacji staną pokolenia piłkarzy, którzy reprezentowali ostródzkie kluby.

Ostródzka piłka nożna ma już 70 na karku. Przez dekady z różnymi pokoleniami piłkarzy w Ostródzie pracowało wielu trenerów. Kilka lat temu grupa byłych piłkarzy Sokoła wpadła na pomysł organizacji Memoriału Ostródzkich Trenerów. Pomysł przyjął się i w tym roku na stadionie przy ul. 3 Maja rozegrana zostanie już 4. edycja turnieju, którego zadaniem jest integracja pokoleń piłkarzy z ostródzkich klubów. Bo przypomnijmy, że w XX wieku obok Sokoła mieliśmy jeszcze Kormorana Ostróda.

Sobotni turniej tradycyjnie rozpocznie się od złożenia kwiatów przy tablicach upamiętniających nieżyjących już ostródzkich szkoleniowców. A później na głównej murawie ostródzkiego pięciotysięcznika odbędzie się piłkarska rywalizacja.

- W tym roku przygotowaliśmy też fajny konkurs, w którym dla zwycięzcy nagrodą będzie pobyt w czterogwiazdkowym hotelu - mówi Grzegorz Kowalewski, przewodniczący komitetu organizacyjnego. - Jednak najważniejsze w tym wszystkim jest spotkanie, bo z wieloma osobami w tym dniu widzimy się raz do roku. Tak że zapraszamy wszystkich, którzy kiedyś grali w Sokole lub Kormoranie.

Początek sobotniego memoriału o godz. 15, zapraszamy.

Patronami 4. Memoriału Ostródzkich Trenerów są: Czesław Najmowicz, burmistrz Ostródy, Bogusław Fijas, wójt gminy Ostróda i Andrzej Wiczkowski, starosta ostródzki.

Zobaczcie co działo się podczas 1. Memoriału Ostródzkich TrenerówTak było podczas 2. Memoriału Ostródzkich TrenerówFoto wspomnienia z 3. Memoriału Ostródzkich Trenerów

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages