środa, 19 grudnia 2018. Imieniny Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Sześciu podejrzanych i 23 zarzuty, czyli koniec narkotykowego biznesu

2017-07-04 12:00:00 (ost. akt: 2017-07-04 12:27:04)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum Policji

Akt oskarżenia kryminalnych i prokuratora zakończył sprawę rozprowadzania narkotyków na terenie miasta Morąg. Sześciu podejrzanych mężczyzn usłyszało dwadzieścia trzy zarzuty, które dotyczyły posiadania, udzielania i handlu narkotykami. Teraz mężczyźni za popełnione czyny będą odpowiadali przed sądem. Grozi im kara nawet do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Morąga nad sprawą pracowali od grudnia 2016 roku, kiedy odbyło się przeszukanie dwóch morąskich mieszkań. Następnie funkcjonariusze zabezpieczyli środki odurzające. W jednym z mieszkań funkcjonariusze zabezpieczyli 44 gramy amfetaminy oraz marihuanę, a w drugim ponad 17 gramów amfetaminy. Dwóch młodych mężczyzn trafiło do policyjnego aresztu.

Przez kolejne dni funkcjonariusze zbierali nowe informacje. Na ich podstawie ustalili, komu 23 i 28- latek sprzedawali narkotyki.

Według śledczych, pierwszy z zatrzymanych wprowadził do obrotu ponad 0,5 kg amfetaminy o czarnorynkowej wartości prawie 12 tysięcy złotych. Z ustaleń policjantów wynika również, że zatrzymany 23-latek sprzedał nieletniej 200 gramów amfetaminy za prawie 2 tysiące złotych. W grudniu ubiegłego roku sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcznego tymczasowego aresztu. Po opuszczeniu celi, mężczyzna będzie musiał się stawiać na komendzie policji w ramach dozoru policyjnego.

Drugi z zatrzymanych mężczyzn, 28-letni mieszkaniec Morąga usłyszał zarzuty posiadania i sprzedaży amfetaminy. Z zebranych materiałów wynika, że na czarnym rynku sprzedał on około 50 gramów tej substancji.

Pozostali w sprawie podejrzani w wieku od 23 do 26 lat usłyszeli zarzuty posiadania amfetaminy. Niebawem do sądu trafi akt oskarżenia w tej sprawie. Za popełnione przestępstwa mężczyznom grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: Policja Ostróda
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. profit #2279106 | 145.237.*.* 5 lip 2017 07:24

    Trochę nie rozumiem tej policyjnej (albo dilerskiej) matematyki. Zawsze myślałem, że na handlu się zarabia. No ale co ja tam wiem, może gościu zarabiał na dziewczynie inaczej ;)

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages