Piątek, 22 stycznia 2021. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Wakacje mogą być bez przykrych niespodzianek

2017-07-03 12:37:05 (ost. akt: 2017-07-03 12:39:49)

Autor zdjęcia: Archiwum Policji

Wakacje są zarówno czasem relaksu i wypoczynku, jak i okresem wzmożonej aktywności służb policji i sanepidu. Pracownicy ostródzkiego sanepidu wspólnie z policją kontrolują kolonie i obozy na terenie powiatu oraz rozmawiają z wypoczywającymi o bezpieczeństwie. Akcja ta będzie trwała przez całe wakacje.

Policjanci w okresie wakacyjnym w szczególny sposób troszczą się o dzieci, aby zapewnić im bezpieczny wypoczynek - na obozach, koloniach lub w miejscu ich zamieszkania.

Akcja informowania miała swój początek już pod koniec roku szkolnego, kiedy policjanci odwiedzali uczniów w szkołach. Obecnie funkcjonariusze wspólnie z pracownikami sanepidu kontrolują miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży. Wszystko to odbywa się pod hasłem „Bezpieczne Wakacje 2017”. 

Policyjny profilaktyk, dzielnicowi i pracownicy sanepidu każdego dnia pojawiają się w miejscach, gdzie znajdują się kolonie i obozy, aby czuwać nad bezpieczeństwem wypoczywających.

Kontrolom towarzyszą również zajęcia profilaktyczne z dziećmi i młodzieżą. Spotkania takie mają przede wszystkim ograniczyć wypadki komunikacyjne, zdarzenia związane z letnim wypoczynkiem nad wodą, kontakty z osobami obcymi, jak również rozwijać u dzieci i młodzieży postawy odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i innych.
źródło: Policja

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages