Piątek, 24 stycznia 2020. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Fani na prawym fotelu rajdowego bmw poczuli klimat rajdu [zdjęcia]

2017-06-29 09:10:35 (ost. akt: 2017-06-29 09:32:29)
Marcin Łukaszewski pokazał zaproszonym gościom próbkę swoich umiejętności rajdowych

Marcin Łukaszewski pokazał zaproszonym gościom próbkę swoich umiejętności rajdowych

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Niespodziankę dla swoich fanów przygotowali Marcin Łukaszewski i Magdalena Duhanik z załogi Offroadsport Łukaszewski Rally Team. Specjaliści od rajdów terenowych zaprosili swoich sympatyków na co-drive. Goście z prawego fotela poczuli namiastkę rajdowej zabawy.

Na kilkukilometrowym odcinku, który dane było przejechać zaproszonym gościom czekały m.in. kilkunastometrowe skoki. Zatem ważną wskazówką było, żeby w czasie lotu nie spinali się, ale siedzieli luźno. Choć w ciasnym fotelu pilota nie było to łatwe zadanie.

Pod maską bmw 330 koni mechanicznych, moment obrotowy 810 niutonometrów, spalanie 50 litrów na 100 kilometrów, a od zera do setki w 7 sekund. Te dane działają na wyobraźnię. Kolejna ważna wskazówka, żeby nie wciskać dwóch przycisków w podłodze pilota: jeden bowiem kasowałby metromierz, a drugi uruchamiał spryskiwacz.

Zatem balaklawa (ognioodporna kominiarka) na głowę, następnie kask z pozostałymi zabezpieczeniami i niełatwe "zainstalowanie się" na prawym fotelu. I dopiero gdy człowiek zasiadł w prawym fotelu to poczuł moc białej offroadowej rajdówki.

Ponad dwie minuty po leśnych bezdrożach pod Kotkowem (gmina Łukta), momentami z prędkością ok. 130 km/h. To zrobiło wrażenie. Po prostu wow!


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages