Poniedziałek, 13 lipca 2020. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Dzisiaj piłkarze Sokoła powalczą o puchar i 30 tysięcy złotych

2017-06-21 07:55:46 (ost. akt: 2017-06-21 07:59:36)
Może Kamil Smyt będzie tym, który strzeli gola na wagę Wojewódzkiego Pucharu Polski

Może Kamil Smyt będzie tym, który strzeli gola na wagę Wojewódzkiego Pucharu Polski

Autor zdjęcia: Michał Kalbarczyk

Dotychczas ostródzki Sokół dwukrotnie sięgał po Wojewódzki Puchar Polski. Dzisiaj o godz. 17 w Biskupcu ostródzianie staną przed szansą na trzeci pucharowy triumf. Atrakcyjnym bonusem jest 30 tys zł, które czekają na zwycięzcę.

Finałowym przeciwnikiem podopiecznych Karola Szwedy jest elbląska Concordia. Obie drużyny przed tygodniem spotkały się w ostatnim meczu ligowym. W Elblągu górą byli „pomarańczowi”, przed którymi tliła się jeszcze szansa pozostania w gronie trzecioligowców. Wtedy Concordia pokonała Sokoła 3:0. Niestety nie dało to elblążanom utrzymania.

Zabrzmi to jak banał, ale rozgrywki pucharowe rządzą się swoimi prawami. I dzisiaj na stadionie miejskim w Biskupcu wynik może być w drugą stronę. W drodze do finału piłkarze z Ostródy wyeliminowali kolejno: Pisę Barczewo (3:2), LKS Różnowo (4:2), Tęczę Biskupiec (6:3) i Finishparkiet Drwęcę Nowe Miasto Lubawskie (3:1).

- Czeka nas mecz, w którym do ostatniej minuty nikt nie odpuści rywalowi – prognozuje Karol Szweda, trener Sokoła. - Znamy dobre i słabe strony Concordii. Zaś jeśli chodzi o nas to mam do dyspozycji wszystkich piłkarzy, do gry wróci Krystian Słowicki, który będzie solidnym wzmocnieniem.

Na dzisiejszy finał Wojewódzkiego Pucharu Polski do Biskupca wybiera się ponadstuosobowa grupa ostródzkich kibiców. Zatem piłkarze Sokoła będą mieli mocne wsparcie. Bilety na spotkanie finałowe w Biskupcu są jeszcze dostępne w sprzedaży.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages