Poniedziałek, 13 lipca 2020. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Michał Jenczyk ruszył na pomoc poszkodowanym w wypadku

2017-06-19 16:47:13 (ost. akt: 2017-06-19 16:57:24)

Mł. asp. Michał Jenczyk dzielnicowy ostródzkiej komendy, wracał w czasie wolnym od służby z Olsztyna do Ostródy, gdy trafił na wypadek, w którym rannych zostało pięć osób. Policjant wspólnie z innymi osobami udzielał poszkodowanym pierwszej pomocy przedmedycznej i zabezpieczał miejsce zdarzenia do czasu przyjazdu służb ratowniczych i patroli policji.

Policjant jechał z rodziną drogą krajową z Olsztyna do Ostródy. W pewnej chwili zauważył zatrzymujące się przed nim pojazdy. Funkcjonariusz podjeżdżając bliżej zauważył stojący na pasie rozbity pojazd. Widząc to, zareagował błyskawicznie. Policjant z samochodu wziął torbę ratowniczą i podbiegł do poszkodowanego kierowcy. Udzielając mu doraźnej pomocy zauważył, że są inni ranni w dwóch pozostałych autach. Wówczas wspólnie z innymi trzema osobami, które dotarły na miejsce zdarzenia, udzielał wstępnej pomocy przedmedycznej do czasu przyjazdu ratowników medycznych. Funkcjonariusz podjął decyzję o ewakuacji poszkodowanych z miejsca rozbitych pojazdów, gdyż przy jednym z samochodów pojawił się wyciek benzyny.

Po chwili na miejsce przyjechała karetka pogotowia, straż pożarna i patrole policji. Funkcjonariusze, którzy przyjechali na miejsce zajęli się zabezpieczeniem miejsca zdarzenia drogowego, natomiast pięć rannych osób przetransportowano do szpitala.

Jak ustalili później policjanci ruchu drogowego, kierowca audi jadący od strony Ostródy wyprzedzał kolumnę pojazdów na podwójnej linii ciągłej, a następnie zderzył się z prawidłowo jadącym z przeciwnego kierunku mercedesem. W wyniku zderzenia z osobowego mercedesa odpadło koło, które trafiło w szybę prawidłowo jadącego za nim busa. W wyniku uderzenia kierowca mercedesa stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się czołowo z jadącym z kierunku Ostródy seatem.

Funkcjonariusz, który interweniował i pomagał rannym, będąc w czasie wolnym od służby, pokazał że zawsze trzeba być przygotowanym na niespodziewaną interwencję i pomoc potrzebującym. Funkcjonariusz ma 11-letni staż służby w policji i jest dzielnicowym Posterunku Policji w Dąbrównie. Funkcjonariusz posiada przeszkolenie medyczne.

Warto, by każda osoba pamiętała, że coś takiego może spotkać każdego uczestnika ruchu drogowego, że w pewnym momencie to mijający obojętnie miejsce wypadku ludzie mogą sami znaleźć się w sytuacji w której ich życie będzie zależeć od tego jak szybko i skutecznie zostanie im udzielona pomoc.

Pamiętajmy też, że i prawo nakłada na każdego obowiązek udzielenia pomocy osobom, których zdrowie i życie jest bezpośrednio zagrożone, a więc choćby w sytuacji wypadku drogowego. Nieudzielenie takiej pomocy jest zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności.
źródło: Policja jk/in


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (34) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. hmmmm... #2338519 | 31.0.*.* 28 wrz 2017 14:00

  Jak się nie ma tematu do wydania strony to się piszę co do głowy wpadnie!? To zdarzenie wypadek, udzielemie pomocy jest bardzo ważne, ale czy wymaga tak obszernego artykulu ???!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Gość #2275375 | 188.146.*.* 29 cze 2017 17:41

  Czy niesienie pomocy nie należy do jego obowiązków?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Obywatel #2275267 | 188.146.*.* 29 cze 2017 14:33

  Czy to nie on znęcał się nad chłopakiem w Miłomłynie w trakcie pełnienia służby ? Poprawcie mnie jak się mylę bo nie chcę oskarżać niewinnych

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Jasio #2270181 | 176.221.*.* 21 cze 2017 10:24

   Pamientam tego osobnika jak jeszcze nie był p..em robił na kontroli jakości zawsze miał kłudke od szafki wiecznie zepsutą i ciągle ją piłował beka

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. Riki #2269821 | 37.47.*.* 20 cze 2017 19:41

    Akurat ten policjant to jednen z niewielu którzy potrafią zastosować w praktyce nabyte umiejętności. Od niego co niektórzy koledzy powinni się uczyć

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (34)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages