środa, 20 lutego 2019. Imieniny Anety, Lehca, Leona

27. Ostródzkie Biegi Uliczne otworzyły stadion lekkoatletyczny [zdjęcia]

2017-06-18 13:21:44 (ost. akt: 2017-06-18 13:47:57)
Rywalizacja najmłodszych od lat wzbudza największe emocje, tutaj walka na maksa trwa od startu do mety

Rywalizacja najmłodszych od lat wzbudza największe emocje, tutaj walka na maksa trwa od startu do mety

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Ostródzcy biegacze czekali, czekali i doczekali się. Przy okazji 27. edycji Ostródzkich Biegów Ulicznych do użytku oddana została część sportowa zmodernizowanego stadionu lekkoatletycznego. A w biegu memoriałowym im. Zdzisława Krzyszkowiaka najlepsi byli biegacze z Ukrainy.

Podczas Ostródzkich Biegów Ulicznych od kilku lat zwyciężanie w rywalizacji memoriałowej upodobali sobie biegacze z Ukrainy, którzy systematycznie tutaj triumfują. Nie inaczej było w tym roku, ale tym razem musieli ciut więcej nabiegać się za nagroda główną. Planowo miał to być dystans ok. 5000 metrów. Tymczasem pilot jadący na motocyklu przed biegaczami zagapił się i zrobił jedno okrążenie więcej. Zatem uczestnicy biegu memoriałowego przebiegli o tysiąc metrów więcej. Okazało się to jednak nic dla dobrze przygotowanych ukraińskich biegaczy, którzy uplasowali się na czołowych pozycjach.

Pierwszy na stadion i metę wbiegł Roman Romanienko, zawodników z Ukrainy przedzielił Andrzej Rogiewicz z Grudziądza, a trzeci był Artem Kazban. W biegu kobiet Polki oddały tylko jedno miejsce na podium, ale to na najwyższym jego stopniu. Wygrała Ukrainka Julia Diatlova przed Kamilą Pobłocką-Dobrowolską z Lęborka, a trzecia finiszowała Marzena Raniszewska z Chełmna. Wśród pań wysoko były nasze biegaczki: 4. Katarzyna Godzwon z Ornowa, 5. Patrycja Bujnicka z MLKS Ostróda, 6. Katarzyna Lipnicka z Ostródy.

Jednak tradycyjnie największe emocje wzbudziła rywalizacja najmłodszych. Przedszkolaki oraz dzieci z klas pierwszych i drugich często w asyście rodziców na całego walczyły od startu do mety. I niestety zdarzało się, że dzieci na metę wpadały w lepszej formie od zadyszanych rodziców.

Prowadzona też była klasyfikacja drużynowa szkół, w podstawowych wygrała SP 3 Ostróda przed SP 4 Ostróda i SP 1 Ostróda. Klasyfikację gimnazjów zdominowało Gim 2 Ostróda, drugie było Gim 1 Ostróda, a trzecie Gim. Stębark. Wśród szkół ponadgimnazjalnych triumfował ZSZ im. Staszica w Ostródzie, który wyprzedził SMS Ostróda i ZSZ im. Sandora Petofi w Ostródzie.

Wszystkie wyniki 27. Ostródzkiego Biegu Ulicznego w piątkowej Gazecie Ostródzkiej.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages