środa, 23 stycznia 2019. Imieniny Fernandy, Jana, Rajmundy

Bellis z Rolnika w finale! Wicepremier Mateusz Morawiecki z bukietem kwiatów od florystek

2017-06-16 14:46:54 (ost. akt: 2017-06-16 15:00:22)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

Bellis – florystyczne miniprzedsiębiorstwo z Zespołu Szkół Rolniczych im. Wincentego Witosa w Ostródzie dostało się do finałowej 20-stki konkursu „Produkcik 2017” na najlepsze miniprzedsiębiorstwo w Polsce.

Konkurs „Produkcik” dotyczy młodzieżowej przedsiębiorczości, w programie uczniowie biorą udział w ciągu całego roku szkolnego, produkują i sprzedają swoje wyroby. Wszystkie działania i wyniki finansowe raportowane są na specjalnej platformie internetowej programu „Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo”. Komisja w finale ocenia ich całoroczne działania w zakresie produkcji i dystrybucji wyrobów, marketingu, działań społecznych i ekologicznych, prezentacji i wizerunku firmy oraz umiejętności sprzedaży.

Finałowa dwudziestka wyłoniona została spośród ponad trzystu działających w szkołach uczniowskich firm i prezentowała się w dniach 6 i 7 czerwca w Warszawie w siedzibie Ministerstwa Rozwoju. Finaliści wystawili swoje stoiska sprzedażowe. Pierwszym etapem była ocena raportu z rocznej działalności firmy, następnie rozmowa z komisją, w skład której wchodzili przedstawiciele świata biznesu. Następnego dnia uczniowie musieli zaprezentować swoje osiągnięcia podczas występu na scenie w sali "Pod kopułą" Ministerstwa Rozwoju przed szeroką publicznością, następnie przeprowadzić rozmowę sprzedażową przed komisją na swoim stoisku.

„Bellis” z Rolnika zaprezentowało wyroby florystyczne - stroiki, wianki i kompozycje kwiatowe oraz usługi dekoratorskie. Budziliśmy ogromne zainteresowanie swoją ofertą, wokół stoiska gromadziło się wielu zainteresowanych osób i klientów. Po raz pierwszy w finale konkursu znalazło się miniprzedsiębiorstwo florystyczne, uczniowie przygotowali pokaz układania kompozycji kwiatowych dla zwiedzających, sprzedali wszystkie wyroby, z którymi pojechali do Warszawy.

Najważniejszym gościem na stoisku ZSR był wicepremier, minister rozwoju i finansów - Mateusz Morawiecki. Przeprowadził ciekawą rozmowę z uczniami i pogratulował sukcesu, w zamian otrzymał bukiet kwiatów wykonany przez szkolne florystki na stoisku szkoły.

Uczniowie udział w konkursie wspominają następująco:
— Było to dla nas cenne doświadczenie, zaprezentowaliśmy szkołę i nasze umiejętności, dostaliśmy wskazówki na przyszłość od przedstawicieli świata biznesu, a nasze stoisko wyróżnił swoimi odwiedzinami pan Mateusz Morawiecki, z którym porozmawiałyśmy o naszej działalności — mówią reprezentantki konkursu.
— Cieszymy się z udziału w finale, w Warszawie poznałyśmy wiele ciekawych osób - w komisjach, organizatorów, a także koleżanki i kolegów z innych szkół. Fajnie, że nie odczuwałyśmy rywalizacji, przeciwnie - pomagaliśmy sobie wzajemnie” — dodaje Natalia Augustyn.

— Dzięki udziałowi w programie poznałyśmy zasady prowadzenia własnej działalności, mamy więcej doświadczenia i odwagi na przyszłość w podejmowaniu życiowych decyzji związanych z pracą zawodową — dodaje Aleksandra Iwin.

— Cieszymy się, że nasze stoisko budziło takie zainteresowanie, wszyscy podziwiali nasze ściany z żywego materiału roślinnego, doceniali ile pracy włożyliśmy całą klasą w przygotowanie stoiska, które dzięki temu wyróżniało się na tle innych — mówi Dominika Gregorek.

Miniprzedsiębiorstwo Bellis stanowi cała klasa III technik ogrodnik, do Warszawy pojechała czwórka reprezentantów - Aleksandra Iwin, Dominika Gregorek, Natalia Augustyn i Arkadia Skibiniewska wraz z opiekunem - Moniką Mikułan, nauczycielem ZSR.

— Miniprzedsiębiorstwo młodzieżowe to program, który uczy jak w praktyce prowadzić własną działalność gospodarczą, uczniowie wcielając się w role przedsiębiorców, muszą poradzić sobie ze wszystkimi wyzwaniami, jakie niesie ze sobą prowadzenie firmy. Doskonali również ich warsztat pracy i rozwija zainteresowania, dlatego jest wspaniałą formą zajęć pozalekcyjnych — mówi Monika Mikułan.
Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. rad #2279200 | 176.109.*.* 5 lip 2017 09:55

    brawo brawo brawo GRATULACJE

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages