Sobota, 22 września 2018. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Przed długim weekendem i Bożym Ciałem. Będą ograniczenia w ruchu

2017-06-14 16:44:37 (ost. akt: 2017-06-14 16:57:13)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Przed nami kilka wolnych dni. Wiele osób skorzysta, by odpocząć od codziennych obowiązków. Dla policjantów drogówki to czas wzmożonej pracy. Więcej aut na drogach regionu i więcej patroli ruchu drogowego. Tak będą wyglądały najbliższe dni.

Tradycyjnie w Boże Ciało na ulice wyjdą procesje z licznym udziałem wiernych. W wielu miejscach będzie obowiązywała na ten czas zmieniona organizacja ruchu, warto o tym pamiętać.

W Ostródzie procesja wyruszy w czwartek 15 czerwca z kościoła pw. Niepokalanego poczęcia Najświętszej Maryi Panny ok. godz. 12.45. Przejdzie ulicami: H. Sienkiewicza, Jana Pawła II, S. Pieniężnego, 11 – Listopada, a następnie środkowym przejazdem kolejowym oraz ulicami A. Mickiewicza, Zamkową i przez Plac Tysiąclecia do kościoła św. Dominika Savio. W tym czasie ulice będą wyłączone z ruchu.

W dniach: 14 czerwca (środa) w godzinach 18-22 oraz 15 czerwca w godzinach 8 -22 policjanci będą egzekwować zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dmc przekraczającej 12 ton (z wyłączeniem autobusów oraz pojazdów wymienionych w treści § 3 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 31 lipca 2007r. w sprawie okresowych ograniczeń oraz zakazu ruchu niektórych rodzajów pojazdów na drogach – tj. 2013 poz. 839).


Długi weekend to także więcej aut na drogach i więcej policyjnych patroli - tak będą wyglądały nadchodzące dni. Funkcjonariusze w radiowozach oznakowanych, nieoznakowanych oraz na motocyklach będą działali nieprzerwanie do późnego niedzielnego wieczora. Policjanci będą zwracać uwagę na przekroczenia prędkości, sprawdzą stan trzeźwości kierowców, skontrolują czy wszyscy używają pasów bezpieczeństwa a także w jaki sposób przewożeni są najmłodsi pasażerowie. Skontrolują stan techniczny oraz obowiązkowe wyposażenie pojazdów Będą reagować na wszystkie wykroczenia popełniane w ruchu drogowym, zwrócą uwagę także na motocyklistów, rowerzystów i pieszych - wszystko po to, by był to bezpieczny weekend. Policjanci będą kontrolować stan techniczny oraz obowiązkowe wyposażenie pojazdów.
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. czy bedzie #2265983 | 5.172.*.* 14 cze 2017 18:19

    zamach ?

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages