środa, 20 lutego 2019. Imieniny Anety, Lehca, Leona

XIII Powiatowy Konkurs Savoir – Vivre`u

2017-06-14 14:03:43 (ost. akt: 2017-06-14 13:05:32)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

7 czerwca 2017 r. w Liceum Ogólnokształcącym Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie odbył się XIII Powiatowy Konkurs Savoir – Viver`u.

Konkurs ten miał miejsce w Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie, ponieważ w ubiegłym roku trzy uczennice: Dominika Granica, Nikola Kruk oraz Weronika Mieleszczuk zdobyły pierwsze miejsce, a zgodnie z tradycją szkoła, która zwycięży organizuje kolejną edycję.

W tegorocznych zmaganiach wzięło udział siedem szkół: Zespół Szkół Licealnych w Morągu, Zespół Szkół Zawodowych im. Stanisława Staszica i Centrum Kształcenia Ustawicznego w Ostródzie, Zespół Szkól Rolniczych im. Wincentego Witosa w Ostródzie, Zespół Szkół Zawodowych im. Sandora Petöfi w Ostródzie, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Dobrocinie, Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące im. św. Dominika Savio w Ostródzie oraz Liceum Ogólnokształcące Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie.

Uczniowie musieli przejść osiem rund, które zdecydowały o zwycięstwie. Pierwszym zadaniem było rozwiązanie testu składającego się z 40 pytań. W kolejnych konkurencjach zawodnicy musieli zgadnąć, jakie sztućce pasują do danych dań, rozpoznać filiżanki do odpowiedniej kawy, wymienić tematy, których nie powinno się poruszać na przyjęciu, odszukać błędy popełnione przez studenta w wiadomości e-mail do promotora.

Nie zabrakło scenek, w których wzięli udział uczniowie z klas: II A, II B i II D. Przedstawili oni niepoprawny ubiór do pełnionej funkcji i okoliczności, przemówienie ucznia na zakończenie szkoły oraz rozmowę przyszłych nowożeńców. Zadaniem uczestników było wskazanie błędów w ubiorze, przemówieniu i rozmowie młodej pary.

Zadania oceniało jury w składzie: pani Wanda Zdanowicz – wicedyrektor LO Nr I w Ostródzie, pani Marta Zwalińska – Dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Ostródzie oraz pani Anna Żebrowska - nauczyciel bibliotekarz LO Nr I w Ostródzie , a zarazem organizator konkursu.

Po podliczeniu wszystkich punktów można było ogłosić zwycięzców, a zostali nimi uczniowie Zespołu Szkół Licealnych w Morągu: Julia Gościniak, Monika Lenkiewicz, Bartosz Bednarczyk. Drugie miejsce zajęły uczennice z LO im. Jana Bażyńskiego: Sandra Kempa, Maja Kołecka, Adrianna Włodarska. Trzecie miejsce przypadło reprezentacji Zespołu Szkół Rolniczych im. Wincentego Witosa w Ostródzie, w składzie: Karolina Ługiewicz, Monika Lewalska, Roksana Fromm. Wszystkim serdecznie gratulujemy!
Dominika Granica
Oliwia Chorążewicz

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Bazyniak

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages