Niedziela, 9 sierpnia 2020. Imieniny Klary, Romana, Rozyny

Mamy zwycięzców w Konkursie Matematycznym – uczniowie wywalczyli indeks UWM Olsztyn

2017-06-14 09:58:35 (ost. akt: 2017-06-14 10:00:54)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

5 czerwca 2017r. na Wydziale Matematyki i Informatyki UWM w Olsztynie odbyła się gala laureatów XV Warmińsko – Mazurskich Zawodów Matematycznych.

Eliminacje trwały od listopada 2016 r. do kwietnia 2017 r., a polegały na rozwiązaniu pięciu serii zadań, finał odbył się na uczelni. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie: Patryk Wojciekian, który uzyskał tytuł laureata, a Korneliusz Łożyński tytuł finalisty.

Oba tytuły uprawniają do przyjęcia na Wydział Matematyki i Informatyki z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego. Natomiast 9 czerwca 2017r. odbył się Pierwszy Matematyczny Turniej Szkół w Iławie zorganizowanym przez Liceum Ogólnokształcące im Stefana Żeromskiego.

Merytoryczną część konkursu przygotował Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. W konkursie wzięły udział 3-osobowe drużyny. Konkurs podzielony był na 2 części:
cz. I – indywidualna, odbywała się przy stanowiskach komputerowych,
cz. II – drużynowa, polegała na rozwiązaniu zadań otwartych. W turnieju wzięły udział szkoły ponadgimnazjalne z województwa warmińsko-mazurskiego . Uczniowie „Bażyniaka” : Korneliusz Łożyński, Krystian Sztenderski i Krzysztof Mieczławski zajęli drugie miejsce.
Anna Dmitruk (LO Nr I w Ostródzie)

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Bazyniak

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages