Sobota, 23 lutego 2019. Imieniny Damiana, Romana, Romany

Policja w urzędzie. Informatyk kupował sprzęt i sprzedawał "na boku"

2017-06-09 15:10:52 (ost. akt: 2017-06-09 15:39:25)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Policja zajmuje się sprawą fałszywych faktur wystawianych przez informatyka w Urzędzie Miejskim w Ostródzie. Straty sięgają kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Proceder wyglądał następująco: informatyk kupował drogi sprzęt elektroniczny rzekomo dla potrzeb urzędu, a następnie sprzedawał go po bardzo atrakcyjnych cenach. Miasto opłacało faktury i straciło kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Sprawa wyszła na jaw kilka dni temu, miasto złożyło zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa na policji. Sprawdzanie dokumentów wciąż trwa.

Do tego oszustwa może dojść jeszcze zarzut fałszowania dokumentów i wykorzystania podpisu burmistrza.

27-letni mężczyzna został natychmiast zwolniony. Odpowie przed sądem.
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (19) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Policjant uratował staruszków z pożaru #2268609 | 89.228.*.* 18 cze 2017 23:55

  - Nie czuję się bohaterem. To był zwykły ludzki odruch. Każdy na moim miejscu by tak zrobił - mówi pan Grzegorz, funkcjonariusz Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce (nie ujawniamy jego prawdziwego imienia i nazwiska ze względu na charakter jego pracy). Jego skromność nie zmienia jednak faktu, że uratował z pożaru dwie osoby. Starsze małżeństwo zawdzięcza mu życie. Działo się to w środę rano w miejscowości Zbucz w gminie Czyże. - Właśnie wstałem i wybierałem się do pracy - opowiada kryminalny. - W pewnym momencie zauważyłem przez okno jedną z sąsiadek, która wyraźnie była zdenerwowana. Biegła, machała rękami, krzyczała. Ubrałem się więc szybko i wybiegłem na zewnątrz, żeby zobaczyć, co się tam stało. Z poddasza domu jego sąsiadów wydobywał się gęsty, czarny dym. Jeszcze nie było widać ognia, ale sytuacja była zdecydowanie groźna. Funkcjonariusz wbiegł na posesję, na której stał płonący budynek. Tu spotkał sąsiada, który próbował wywołać z wnętrza domu starsze małżeństwo. Nie reagowali jednak na krzyki. Panowie wbiegli do sieni. Tam już było ciężko oddychać. Dym był tak gęsty i gryzący. Zauważyli, że wydobywa się między innymi z kaflowego pieca stojącego w kuchni. Zanim przystąpili do gaszenia źródła pożaru, ruszyli na poszukiwania staruszków. Ci robili wrażenie, jakby nie zdawali sobie sprawy z zagrożenia. - Gdy ich odnalazłam, kazałem im jak najszybciej opuścić dom. A oni ociągali się. Zabierali jeszcze jakieś rzeczy. Dopiero po jakimś czasie udało się ich wyprowadzić - opowiada policjant. Kiedy starsze małżeństwo, 84-letnia kobieta i jej o rok starszy mąż, było już bezpieczne na zewnątrz, pan Grzegorz wraz z sąsiadem, nie czekając na przyjazd straży pożarnej, zaczęli walkę z żywiołem. Policjant, żeby sprawdzić, jak rozwija się pożar na poddaszu, otworzył właz na strych. Natychmiast go jednak zamknął, bo powstał ciąg powietrza, przez który ogień mógł rozprzestrzeniać się o wiele szybciej. Razem z sąsiadem wygasili piec kaflowy. W pewnym momencie, gdy pan Grzegorz wyszedł na zewnątrz po wodę, zauważył, że staruszek, którego tam zostawił gdzieś zniknął. Po chwili poszukiwania odnalazł go w pokoju. Siedział na łóżku i rozbierał się, żeby się położyć. Funkcjonariusz ponownie wyprowadził go na zewnątrz. Chwilę później usłyszeli syreny straży pożarnej.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. jajo #2263716 | 188.146.*.* 11 cze 2017 01:32

  najpierw zastepca naczelnika wk kpp podejrzewany o oszustwa i kablowanie na kolegów a teraz to..co tam sie dzieje w tej ostródzie?to ma byc dobra zmiana?

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Bezpartyjny mieszkaniec od urodzenia #2263508 | 46.186.*.* 10 cze 2017 15:43

  Złodziejstwo w takich instytucjach bylo jest i bedzie. Dzieki obecnej władzy to przynajmniej wychodzi na jaw w małym odsetku ale wychodzi i prawda jest taka ze zawsze wyjdzie predzej czy pozniej.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. policjant #2263465 | 83.28.*.* 10 cze 2017 12:33

   Usuwają wówczas gdy jest ocena krytyczna- Krytyka w komentarzu jest dopuszczalna tylko wówczas, gdy jest afirmacja władzy.

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Sprawa Igora Stachowiaka #2263460 | 83.28.*.* 10 cze 2017 12:24

    To, czy zatrzymany był święty czy nie do końca, ma się nijak do oceny bezprawia, które miało miejsce we Wrocławiu, a opisane przez media wcześniejsze przewiny Stachowiaka w żadnym razie nie usprawiedliwiają sposobu, w jaki został potraktowany przez stróżów prawa. Zakaz stosowania tortur jest bezwzględny i nie podlega ograniczeniom, a przyzwolenia na takie zachowanie nie daje policjantom żadna okoliczność dotycząca zatrzymanego. Fani "prewencyjnego" eliminowania niektórych osób ze społeczeństwa niestety zapominają, że to nie policja jest od oskarżania, osądzania i wymierzania kary.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (19)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages