Piątek, 14 grudnia 2018. Imieniny Alfreda, Izydora, Zoriny

Ekipy zagraniczne przyjeżdżają już na turniej Ostróda Cup 2017

2017-06-08 12:04:59 (ost. akt: 2017-06-08 12:15:05)
W drodze na turniej Ostróda Cup 2017 są już piłkarze Liverpool FC

W drodze na turniej Ostróda Cup 2017 są już piłkarze Liverpool FC

Autor zdjęcia: Archiwum

Legia Warszawa, Jagiellonia Białystok to obecnie najlepsze polskie drużyny seniorskie. Młodzież z akademii piłkarskich tych klubów zobaczymy od piątku do niedzieli (9-11 czerwca) na turnieju Ostróda Cup 2017. Uroczyste otwarcie o godz. 15.30 w amfiteatrze nad Jeziorem Drwęckim, a pierwsze mecze zaczną się o godz. 17.

Pierwsi na 4. edycję Ostróda Cup przylecieli 11-latkowie z St. Kevin’s Boys. Irlandczycy od środy goszczą w Ostródzie i tuż po przyjeździe zdążyli jeszcze rozegrać sparing. Okazuje się, że ekipa z Irlandii 15-osobową reprezentację na ostródzki turniej wybrała spośród kilku swoich drużyn z kategorii wiekowej 2006. Podczas sparingu młodzież z akademii St. Kevin’s Boys obserwowali ostródzcy trenerzy i wysoko ocenili umiejętności zawodników z Irlandii. Młodzi Irlandczycy zadebiutują w Ostróda Cup 2017.

Irlandczycy nie będą jedynymi debiutantami. Po raz pierwszy na stadionie przy ul. 3 Maja zaprezentują się też Liverpool FC, Feyenoord Rotterdam czy Karpaty Lwów. W tym gronie starymi wyjadaczami będą piłkarze West Bromwich Albion. Podczas pierwszej swojej wizyty byli najlepsi w Ostródzie, sukces powtórzyli w ubiegłym roku i okrasili go zdobyciem Superpucharu. To ekipy zagraniczne, które przez trzy dni będą rywalizowały na ostródzkim pięciotysięczniku.

Turniej Ostróda Cup to również przegląd najlepszych polskich akademii piłkarskich. Na liście uczestników są Legia Warszawa, Jagiellonia Białystok, Arka Gdynia, Wisła Płock, Drukarz Warszawa, FC Wrocław Academy, Juventus Academy Toruń, SMS Łódź, Stomil Olsztyn, a w roli gospodarzy wystąpią Sokół Ostróda i Akademia Piłkarska Ostróda.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages