Sobota, 19 stycznia 2019. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Strażacy złapali sarnę, która błąkała się w centrum miasta

2017-06-01 09:35:41 (ost. akt: 2017-06-01 10:33:59)
Strażacy złapali sarnę i wywieźli na łąkę pod Ostródą

Strażacy złapali sarnę i wywieźli na łąkę pod Ostródą

Autor zdjęcia: Archiwum KP PSP Ostróda

Dzisiaj (01.06) rano do nietypowej interwencji wezwani zostali ostródzcy strażacy. Na ogrodzonym terenie gimnazjum przy ul. Kościuszki w Ostródzie zabłąkała się młoda sarna. Dziewięciu strażaków ganiało się ze zwierzęciem. W końcu je złapali i wywieźli na łąkę pod Ostródą.

Młoda sarna w nocy zawędrowała na ogrodzony teren sąsiadujący z Gimnazjum nr 2 i halą Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. Kościuszki. Na pomoc wezwani zostali strażnicy miejscy, którzy o fakcie poinformowali dyżurnego Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie. Na miejsce udało się dziewięciu strażaków, którzy podjęli próbę złapania sarny.

- Łatwo nie było, bo wystraszona sarna zdołała przeskoczyć przez trzy ogrodzenia - mówi Grzegorz Różański, oficer prasowy KP PSP Ostróda.

Funkcjonariusze straży pożarnej osaczyli wystraszoną sarnę w okolicach ulicy Racławickiej. W złapaniu zwierzęcia pomocna okazała się siatka do siatkówki. Złapaną sarnę strażacy wywieźli na łąkę w okolice Ornowa, odczekali aż zwierzę stanęło o własnych siłach i uciekło w stronę lasu.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages