Wtorek, 22 maja 2018. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Feyenoord Rotterdam i FC Liverpool zagrają na turnieju Ostróda Cup

2017-05-29 07:44:37 (ost. akt: 2017-06-18 23:00:56)
Feyenoord Rotterdam zadebiutuje w turnieju piłkarskim Ostróda Cup 2017

Feyenoord Rotterdam zadebiutuje w turnieju piłkarskim Ostróda Cup 2017

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

Blisko, coraz bliżej jest do 4. edycji turnieju piłkarskiego 11-latków Ostróda Cup 2017. Tegoroczna impreza zapowiada się naprawdę ciekawie, głównie ze względu na obsadę, która będzie wyjątkowa. FC Liverpool, Feyenoord Rotterdam czy West Bromwich Albion, m.in te ekipy wystąpią w Ostróda Cup.

- Chcieliśmy żeby dzieci z naszego regionu miały możliwość rywalizacji z rówieśnikami z wielkich europejskich klubów, dlatego powstał turniej Ostróda Cup - mówi Maciej Czerkawski, dyrektor Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji, pomysłodawca i organizator. - I trzymamy się tego, co roku gościmy drużyny z różnych krajów. Nie inaczej będzie podczas czwartej edycji, wzorem lat poprzednich będziemy gościli piłkarzy z czołowych akademii piłkarskich z Anglii, Holandii czy Polski.

Czwarta edycja Ostróda Cup rozegrana zostanie w dniach 9-11 czerwca. Młodzi piłkarze będą rywalizowali na najlepszym piłkarskim obiekcie Warmii i Mazur. Areną zmagań 11-latków będzie bowiem pięciotysięcznik przy ul. 3 Maja w Ostródzie. Podczas trzydniowej rywalizacji 16 drużyn rozegra ponad 80 spotkań na czterech boiskach. Piłkarską trzydniówkę w międzynarodowym wydaniu zakończy mecz o Superpuchar Ostróda Cup, a w nim zmierzą się zwycięzca turnieju i triumfator Ligi Europy. Tytułu mistrzowskiego i Superpucharu sprzed roku będą bronili piłkarze West Bromwich Albion.

Nie zabraknie lokalnych akcentów, honory gospodarzy będą czynili piłkarze Akademii Piłkarskiej Ostróda i wracający po dwuletniej nieobecności ostródzki Sokół. Innym lokalnym akcentem będzie występ 11-latków Stomilu Olsztyn.

Turniej Ostróda Cup to nie tylko piłkarskie zmagania nastolatków. To również wspaniali gości, uroczystego otwarcia dokona Cezary Kucharki, były reprezentant Polski, a obecnie menedżer najlepszego polskiego piłkarze Roberta Lewandowskiego. Otwarcie Ostróda Cup 2017 i losowanie grup odbędzie się w ostródzkim amfiteatrze, gdzie zaprezentowani zostaną wszyscy uczestnicy turniejowych zmagań.

Honorowym patronem turnieju Ostróda Cup jest burmistrz Ostródy Czesław Najmowicz.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages