Piłkarze Sokoła Ostróda w półfinale Wojewódzkiego Pucharu Polski

2017-05-24 21:29:34(ost. akt: 2017-05-24 21:50:27)
W rozgrywkach pucharowych Sokół strzela aż miło, w dwóch meczach zdobył 10 goli

Autor zdjęcia: Archiwum

Ligowo-pucharowy maraton piłkarzy ostródzkiego Sokoła kręci się na dobre. Ostatnio odzyskali zwycięską dyspozycję w III lidze, a w Wojewódzkim Pucharze Polski pokonują kolejne szczeble. W ćwierćfinale na wyjeździe wysoko pokonali Tęczę Biskupiec.
Trzecioligowcy z Ostródy w rozgrywkach pucharowych imponują skutecznością. W dwóch meczach strzelili aż 10 goli! Przed dwoma tygodniami w 1/8 WPP czwórkę zaaplikowali liderowi grupy 3 klasy A LKS Różnowo. Tymczasem pojedynek z występującą w IV lidze biskupiecką Tęczą podopieczni Karola Szwedy wygrali jeszcze wyżej.

W zespole z Biskupca w tym sezonie pojawiło się kilku zawodników z trzecio, a nawet drugoligowym doświadczeniem. Wprawdzie niektórzy już nieco leciwi jak na piłkarzy, ale potrafiący grać w piłkę. Zanosiło się, że Sokół będzie miał trudniejszą przeprawę niż dwa tygodnie wcześniej w Różnowie. Ostródzianie od trzech tygodni grają co trzy dni, a piłkarze Tęczy mieli 10 dni odpoczynku, ponieważ w ostatniej kolejce ligowej pauzowali.

Nic to jednak dla rozpędzonych wiosną ostródzian. Nim minął kwadrans było 1:0 dla gości po trafieniu Sebastiana Pączko. Za kilka minut był rzut karny i na 2:0 podwyższył Robert Hirsz. Zaś golem do szatni pierwszą część meczu zakończył Kamil Dmowski.

Zaraz po wznowieniu gry czwarty na listę strzelców wpisał się Rafał Śledź. Później gospodarze mieli swoje trzy minuty, zdobywając dwie bramki. Ale za kilka chwil Łukasz Suchocki zmienił Hirsza, dwa razy pokonał bramkarza Tęczy i było po temacie.

Sokół awansował do półfinału WPP.

Tęcza Biskupiec - Sokół Ostróda 3:6 (0:3)
0:1 - Pączko (13), 0:2 - Hirsz (22 karny), 0:3 - Dmowski (45), 0:4 - Śledź (49), 1:4 - (53), 2:4 - (56), 2:5, 2:6 - Suchocki (73, 77), 3:6 - 84)