Poniedziałek, 18 listopada 2019. Imieniny Klaudyny, Romana, Tomasza

Na spotkaniu w szpitalu padło wiele zarzutów, ale też deklaracja rozmów

2017-05-23 15:05:58 (ost. akt: 2017-05-23 16:03:07)

Autor zdjęcia: Barbara Chadaj-Lamcho

W szpitalu odbyło się spotkanie lekarzy oddziału chirurgii urazowej i związkowców z prezesem i starostą.

Spór trwa od kilku tygodni, a od 4 maja ortopedia nie przyjmuje tzw. przyjęć planowych. Taka była decyzja ordynatora po zwolnieniu (w styczniu i kwietniu) dwóch lekarzy oddziału. Zdaniem ordynatora dr Krzysztofa Wiśniewskiego pozostały zespół lekarzy nie mógł zapewnić pacjentom właściwej opieki.

W ubiegły poniedziałek prezes Janusz Boniecki wycofał zwolnionym lekarzom wypowiedzenia, dziś lekarze oddziału przedstawili swoje postulaty.
Są to m. in. aneksowanie umów dla lekarzy do końca 2019 roku, umieszczeni w aneksach zapisów uniemożliwiających bezpodstawne zwolnienie lekarzy, deklaracja pisemna zarządu szpitala co do nie wyciągania konsekwencji w związku z brakiem realizacji kontraktu z NFZ (w maju nie było planowych przyjęć), zawarcie umów na dyżury kontraktowe z odchodzącymi z końcem czerwca lekarzami rezydentami oraz zagwarantowanie ordynatorowi oddziału wpływu na obsadę lekarską i pielęgniarską oddziału.

Starosta Andrzej Wiczkowski przytoczył dane dotyczące strat generowanych przez oddział. Tylko w pierwszych miesiącach tego roku to o 200 tys. więcej niż rok wcześniej.
— Nie oczekuję, że oddział czy szpital będą przynosić zyski, ale muszą się bilansować — podkreślał starosta. — I musimy szukać takich rozwiązań, które do tego prowadzą. Zależy nam na dobrze funkcjonującym i działającym szpitalu, a zyski chcemy przeznaczać na jego modernizację.
Starosta przypomniał też, że gdy nowy samorząd przejął szpital długi szpitala się sięgały 6 mln złotych (z wyemitowanymi obligacjami). Obecnie zadłużenie jest systematycznie spłacane, a z własnych środków budowany jest blok operacyjny i OIOM.

Po wymianie wielu zarzutów jakie padły zarówno pod adresem lekarzy, jak i zarządu szpitala, zarówno ordynator, jak i prezes szpitala zadeklarowali, że będą rozmawiać i dążyć do porozumienia.
Mediacji podjęła się obecna na spotkaniu senator PiS Bogusława Orzechowska.
— Staram się od początku tego konfliktu pełnić taką rolę — mówiła Bogusława Orzechowska. — Mam nadzieję, że to spotkanie jest krokiem w stronę porozumienia.
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. o co chodzi #2255619 | 83.9.*.* 30 maj 2017 06:57

    Dobrze, że wszyscy wiedzą o jaki szpital chodzi.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages