Sobota, 23 lutego 2019. Imieniny Damiana, Romana, Romany

10. Letni Dylewski Cross Sasinów wygrali biegacze z Mławy i Dobrocina [zdjęcia]

2017-05-22 14:40:40 (ost. akt: 2017-05-22 13:24:24)
Cross Sasinów wokół Wzgórz Dylewskich obchodził jubileusz 10-lecia

Cross Sasinów wokół Wzgórz Dylewskich obchodził jubileusz 10-lecia

Autor zdjęcia: Jacek Kowalski

Andrzej Leszczyński z Mławy (półmaraton) i Karol Kowalski z Dobrocina (5 km) triumfowali podczas 10. edycji Letniego Dylewskiego Crossu Sasinów. W Wysokiej Wsi na jubileuszowym bieganiu wokół Wzgórz Dylewskich pojawiła się ponad setka biegaczy.

Organizatorzy zadbali o to żeby uczestnicy 10. Letniego Dylewskiego Crossu Sasinów nie narzekali na nudę podczas rywalizacji. Oba biegi rozpoczęły się 800-metrowym podbiegiem, następnie można było chwilę złapać oddech, bo było płasko i z górki. Dłuższa trasa powiodła później obok Jeziora Francuskiego, do Bednarki, przez Miejska Wolę, Dylewo i tamtejszy park, Pląchawy, Giętlewo, ponownie Miejską Wolę, a na trzy kilometry przed metą biegacze zmierzyli się tzw. "paralizatorem" czyli półtorakilometrowym podbiegiem. A kto przetrwał tę "atrakcję" to miał już łatwiej w kierunku mety.

Dwóm głównym biegom towarzyszyła rywalizacja przedszkolaków na 300 metrów wokół jeziorka w kompleksie hotelowym Dr Ireny Eris. Ten bieg najbardziej rozemocjonował dzieci i dorosłych, a zwycięzcami byli wszyscy jego mali uczestnicy.

Natomiast w biegu na 5 km zażartą walkę stoczyli Karol Kowalski i Marcin Punpur z Ostródy. Wygrał ten pierwszy, który na metę przybiegł z pięciosekundową przewagą. Trzeci finiszował kolejny ostródzianin Krzysztof Punpur.

Na trasie półmaratonu bezkonkurencyjny okazał się Andrzej Leszczyński, drugi na metę przybiegł Przemysław Zalewski z Ostródy, a trzeci był Kamil Chodorowicz z Morąga.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages