Natalia Stachowicz brązową medalistką mistrzostw Europy juniorów

2017-05-22 12:05:57(ost. akt: 2017-05-22 11:27:34)
Natalia Stachowicz zdobyła brąz na mistrzostwach Europy juniorów

We Francji rozegrane zostały juniorskie mistrzostwa Starego Kontynenty w karate kyokushin. Medalowy występ w Lyonie zaliczyła juniorka Ostródzkiego Klubu Kyokushin Karate Natalia Stachowicz. Podopieczna trenera Artura Małża wywalczyła brąz.
Ponad miesiąc temu w Japonii na mistrzostwach świata do strefy medalowej nie udało się dojść ostródzkiej karateczce. Mimo tego Natalia Stachowicz zdobyła duży kredyt zaufania szkoleniowców reprezentacji Polski i otrzymała powołanie na mistrzostwa Europy juniorów, które w weekend odbyły się we francuskim Lyonie.

Wysoki ranking zawodniczki z Ostródy sprawił, że została wysoko rozstawiona w turniejowej drabince i zmagania rozpoczęła od walki ćwierćfinałowej. A ta nie trwała długo. Ostródzianka zmierzyła się z reprezentantką Francji. Już pierwsza akcja Natalii Stachowicz ustawiła przebieg walki. Podopieczna Artura Małża zaatakowała kopnięciem na głowę, jej rywalka straciła równowagę i przewróciła się. Francuzka próbowała wrócić do walki, ale za kilkadziesiąt sekund zrezygnowała z dalszej rywalizacji.

W półfinale zawodniczka OKKK trafiła na faworyzowaną reprezentantkę Rosji. Rosjanka zdominowała pojedynek i zakończyła go zwycięsko przed czasem. Rosyjska karateczka później wywalczyła złoty medal.

Ostródzianka zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy.

W Lyonie wystartował też Jakub Żegunia. W pierwszej rundzie trafił na reprezentanta Rosji, który okazał się lepszy od ostródzianina.