Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Blisko 800 rowerzystów wjechało na szczyt Góry Dylewskiej [zdjęcia]

2017-05-21 08:31:45 (ost. akt: 2017-05-21 08:54:46)
Rekordowa liczba rowerzystów wjechała na Górę Dylewską

Rekordowa liczba rowerzystów wjechała na Górę Dylewską

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Jeżeli ktoś poczuł charakterystyczne pieczenie mięśni czworogłowych, to znaczy, że dotarł do mety 17. Rajdu Rowerowego Dylewska Góra. W tym roku dopisała pogoda, a przede wszystkim frekwencja. Na starcie stanęło blisko 800 rowerzystów.

Około 23 kilometrów mieli do pokonania drodze na szczyt najwyższego wzniesienia Warmii i Mazur uczestnicy 17. edycji Rajdu Rowerowego Dylewska Góra. Jak było widać po frekwencji popularność imprezy z roku na rok rośnie. Podczas 17. rajdu na starcie nad jeziorem Sajmino pojawiło się blisko 800 cyklistów.

W tym roku peleton uczestników Tour de Gmina Ostróda miał do pokonania tę samą trasę jak w poprzedniej edycji. Czyli w większości po asfaltowych odcinkach z Kajkowa przez Lichtajny, Kraplewo, Dziadyk, Ryn, Bednarki, Miejską Wolę i na koniec około 500 metrów pod górę po leśnej drodze. A dla tych, którzy dojechali na metę czekał żurek i kiełbaski do pieczenia na ognisku. W konkursach rekreacyjnych do wygrania były atrakcyjne nagrody. Zaś na koniec rozlosowana została nagroda główną, jaką był rower.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages