Wtorek, 19 czerwca 2018. Imieniny Gerwazego, Protazego, Sylwii

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 pokazały, że mają talent

2017-05-18 14:08:24 (ost. akt: 2017-05-18 15:33:17)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

Konkurs ,,Talent SP 2’’ na stałe wpisał się już w program imprez organizowanych przez samorząd Szkoły Podstawowej nr 2 im. Gustawa Gizewiusza w Ostródzie. W eliminacjach czwartej edycji wystartowało ponad czterdzieścioro dzieci z klas I –VI, które chciały pochwalić się talentem i umiejętnościami w tańcu, śpiewie oraz recytacji.

Dzięki życzliwości Dyrektora Centrum Kultury p. Juliana Pawłowskiego, w sali reprezentacyjnej ostródzkiego zamku, w dniu 11 maja 2017 roku odbył się wielki finał.

Atmosfera była bardzo gorąca. Wypełniona po brzegi widownia żywiołowo dopingowała wszystkich uczestników. Komisja w składzie : Barbara Wiśniewska, Katarzyna Radecka, Zofia Zaleska i Renata Ferens- Paszkiewicz miała trudne zadanie aby wyłonić najlepszych.

Zwycięzcą konkursu została Zuzanna Margalska z kl. III b, która wykonała taniec na desce elektrycznej do utworu Katy Perry-,, Roar". Kolejne miejsca zajęli: Nelly Kuberska z kl. III a za piosenkę Sylwii Grzeszczak pt. ,,Tamta dziewczyna” i Julia Kołak z kl. III a za interpretację ,,Różowej piosenki” Emilii Piątkowskiej.

Wyróżnienie za układ taneczny otrzymały Wiktoria Nosewicz z kl. II a oraz Dżesika Gurzyńska z kl. III a, a za ciekawą recytację wiersza Marii Konopnickiej pt. ,,Stefek Burczymucha”– Oliwia Węgier z kl. III b. Wybór zwycięzców w pełni zaakceptowała widownia i nagrodziła ich gromkimi brawami. Pierwsze trzy finalistki otrzymały statuetki, a każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrodę rzeczową.

Organizacja, oprawa konkursu i nagrody to efekt pracy nauczycieli: Moniki Bogusławskiej, Emilii Ołdak- Lewandowskiej i Pawła Oliwy. Już z niecierpliwością czekamy na piątą edycję konkursu.

Zapraszamy do lektury

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages