Piątek, 25 maja 2018. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Młodzież gimnazjalna na zagranicznej wymianie w Niemczech

2017-05-18 12:15:45 (ost. akt: 2017-05-18 15:33:52)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

Od 23 do 28 kwietnia uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w XV edycji zagranicznej Wymiany Młodzieży. Nasza szkoła współpracuje z Realschule w Osterode am Harz w Niemczech już od 15 lat.

Ta podróż była ciekawym przeżyciem nie tylko dla uczniów, ale również dla nauczycieli Gimnazjum nr 2 im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Ostródzie. Tradycyjnie mieszkaliśmy u niemieckich rodzin. Każdego dnia towarzyszył nam bardzo interesujący program, który nie tylko dawał nam radość, ale również nas kształcił.

Podczas wymiany byliśmy w Berlinie, Göttingen, Hildesheim, Lautenthal, Hahnenklee, Soltau. Braliśmy udział w szkolnych zajęciach integracyjnych w formie gier i zabaw. Zwiedziliśmy muzeum figur woskowych Madame Toussauds i Berlin Dungeon. Byliśmy w Reichstagu i pod Bramą Brandenburską.

Podczas projektu przyrządziliśmy w szkole pyszny obiad wraz z przystawką i deserem. Byliśmy w górach Harzu na prawdziwej górskiej wędrówce. W parku rozrywki Heide Park pochyliliśmy się przed Scremie, Flug der Dämonen, a nasza adrenalina sięgnęła tam zenitu. Zwiedziliśmy kopalnię złota i srebra. Wspólnie spędzony czas, rozmowy, zabawy sprzyjały pełnej integracji.

O godzinie 2.15 wróciliśmy bezpiecznie do Ostródy. Każdy przywiózł ze sobą dużo niezapomnianych wspomnień. Była to ciekawa przygoda, w której wszyscy mieli okazję oswoić się z językiem niemieckim, poznać zarówno miłych ludzi jak i kulturę niemiecką.

Merytorycznie program został opracowany przez koordynatora wymiany w konsultacji ze stroną niemiecką. Finansowo zostaliśmy kolejny raz wsparci przez PNWM z siedzibą w Warszawie. Bez tego wsparcia nasz wyjazd nie byłby możliwy. Za dofinansowanie bardzo serdecznie dziękujemy!
Zapraszamy do lektury

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. do user #2247777 | 194.181.*.* 18 maj 2017 13:18

  toż napisane "...Gimnazjum nr 2 im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Ostródzie..."

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. user #2247747 | 91.229.*.* 18 maj 2017 12:36

   A które gimnazjum? Z artykułu nic nie wynika? Komuś nie wyszło ctr c a później ctv+ v

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages