Piątek, 25 maja 2018. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

Uczniowie z Petofiego na obozie w Bolesławcu

2017-05-18 07:00:00 (ost. akt: 2017-05-17 12:17:19)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

W dniach 8-12 maja 2017 r. w Bolesławcu zorganizowany został obóz szkoleniowy prowadzony przez 23 Śląski Pułk Artylerii oraz Stowarzyszenie 62 Kompanii Specjalnej COMMANDO.

W szkoleniu tym wzięli udział uczniowie klasy I LW z Zespołu Szkół
Zawodowych im. S. Petöfi pod opieką majora Piotra Jurasia i Ewy Trzebiatowskiej-Maciejko.

W trakcie obozu uczniowie odbyli szkolenie ogólnowojskowe, strzeleckie, taktyczne oraz z ogólnej sprawności fizycznej. Wśród realizowanych zagadnień były m.in. elementy musztry indywidualnej i zespołowej, szkolenie strzeleckie, taktyka, pokonywanie ośrodka sprawności fizycznej, szkolenie inżynieryjo- saperskie.

Młodzież została zapoznana z podstawowymi elementami wspinaczki górskiej, a przede wszystkim zakładaniem węzłów i zabezpieczeń. Umiejętności te prezentował i ćwiczył z uczniami zaproszony żołnierz z AGAT-u. W godzinach wieczornych młodzież doskonaliła umiejętności pływania na bolesławieckim basenie.

Uczniowie przeszli egzamin roczny sprawności fizycznej, który jest przewidziany dla kadry. Uczestniczyli też w turnieju strzeleckim z broni długiej pneumatycznej. W czasie zbiórki podsumowującej szkolenie podziękowano wychowawcom za wsparcie i pomoc, a młodzieży za ogromny wysiłek i zaangażowanie. Wszyscy uczniowie otrzymali certyfikat ukończenia szkolenia w zakresie zajęć wojskowych i szkolenia wodnego. Osoby, które w trakcie zajęć osiągnęły wysokie wyniki i wzorowo wypełniały powierzone zadania, dodatkowo otrzymały wyróżnienia. Wyróżnieni uczniowie to: Burlińska Ewa, Grabowski Patryk, Ługiewicz Anna, Potaś Zofia, Szabłowski Szymon, Tęgowska Zuzanna.

Ewa Trzebiatowska-Maciejko

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages