Wtorek, 11 sierpnia 2020. Imieniny Luizy, Włodzmierza, Zuzanny

„Ostre Dzianie” szuka talentów! Warsztaty ruszają 20 maja

2017-05-17 14:11:30 (ost. akt: 2017-05-17 12:15:18)

Jeśli chcesz nauczyć się czegoś nowego, twórczego, artystycznego… zgłoś się do amfiteatru w sobotę 20 maja o godz. 12.00.

W tym dniu ruszają zajęcia warsztatowe projektu „Ostre Dzianie”. Będą to:
- warsztaty bębniarskie, które poprowadzi związany z Ostródą artysta – Ryszard Bazarnik
- warsztaty wokalne, które poprowadzi wokalistka znana z ostródzkich Koncertów na Ścianie – Iza Kowalewska
- warsztaty multimedialne, będą to zajęcia z dziedziny tworzenia filmów. Obejmą podstawy obsługi kamery, montażu filmowego. Prowadzący warsztaty Piotr Pacewicz pracuje jako operator kamery od 10 lat. Jest założycielem firmy 813 Studio która specjalizuje się w realizacji filmów dokumentalnych oraz teledysków.
- warsztaty choreograficzne - zajęcia z improwizacji ruchowej w teatrze i pracy w grupie będą opierać się na teatrze improwizowanym, formie w której aktorzy grają spontanicznie, bez scenariusza. Prowadzący: Mateusz Szturma – aktor, żongler, animator kultury.

- warsztaty plastyczno-scenograficzne - zajęcia plastyczne, które pozwolą na stworzenie scenografii do finałowego koncertu projektu.

- warsztaty produkcji muzycznej – zajęcia z podstaw samplowania, miksowania, skreczowania, rapowania, produkcji, nagrywania. Razem z Klitka Records I DJ FAUDA z Akustika Studio Nagrań postaramy się pokazać i wytłumaczyć Wam jak najwięcej. 

- warsztaty gitarowe - zajęcia z nauki gry na gitarze. Warsztaty poprowadzą Adam Goniszewski - gitarzysta, występujący w szeregu zespołach, m.in. Popcore, Cuba de Zoo, Pink Roses oraz Mirek Jagielski – gitarzysta związany z polską sceną muzyczną od wielu lat.

- warsztaty fotograficzne - zajęcia z dziedziny fotografii. Zajęcia obejmą m.in.: podstawy fotografii, street art, obróbkę cyfrową. Zajęcia poprowadzą Paweł Karolak, fotograf z Olsztyna oraz Jacek Szporko z Ostródy.

Wszystkie warsztaty zakończą się wspólnym występem grup artystycznych na dużej scenie amfiteatru w dn. 1 lipca. Wystąpią wtedy również m.in. Cuba de Zoo oraz zespół Meleo Reggae Rockers, który będzie świętował swoje 20 urodziny.

Tytuł projektu „Ostre Dzianie” nawiązuje do nazwy miasta Ostróda oraz jej mieszkańców (Ostródzianie) i ma za zadanie budzić skojarzenia z tym, że w Ostródzie „się dzieje” i uczestniczą w tym „dzianiu” mieszkańcy miasta.
Szczegóły:
www.ostredzianie.pl
https://www.facebook.com/ostredzianie/

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages