Poniedziałek, 18 stycznia 2021. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

"Tak czy nie dla władzy”: Trzy pytania do burmistrza Stanisława Siwkowskiego

2017-05-17 08:17:05 (ost. akt: 2017-05-17 08:25:48)

Przez cały rok możecie oceniać swoją władzę. Stawiajcie TAK, jeśli samorządowcy dobrze pracują, NIE - jeśli nie realizują obietnic wyborczych. W Gazecie Olsztyńskiej publikujemy krótkie rozmowy z samorządowcami. Dziś rozmawiamy z burmistrzem Miłomłyna, Stanisławem Siwkowskim.

— Czyste powietrze, jeziora, lasy i kąpiele borowinowe. To wszystko ma Miłomłyn, który chce zostać uzdrowiskiem.
— Jeżeli będzie tu uzdrowisko, wszyscy na tym skorzystamy. Uzdrowisko przyczyni się do wzrostu ruchu turystycznego, przyciągnie inwestorów i stworzy nowe miejsca pracy. Gmina zamierza starać się o unijne środki np. na rewitalizację rynku, przy uzdrowisku będzie o nie łatwiej. Poza tym takie inwestycje sprzyjają ochronie środowiska, na czym nam zależy, bo mieszkamy w pięknym miejscu.

— Gmina stawia na ekologię?
— Od lat realizujemy inwestycje, które sprzyjają ochronie środowiska. Teraz budujemy infrastrukturę i nowoczesną oczyszczalnię ścieków dla potrzeb mieszkańców i przyszłych obiektów uzdrowiskowych. Wybudowaliśmy już ekologiczną kotłownię w szkole w Miłomłynie.

— Kiedy pojawią się pierwsze inwestycje uzdrowiskowe?
— Jesienią ruszy budowa Centrum Badawczo-Rozwojowego Neurosphera, która zakończy się w 2020 r. O lokalizacji zadecydowały walory uzdrowiskowe Miłomłyna oraz bliskość trasy S7. Ośrodek współpracować będzie m.in. z Instytutem Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej PAN oraz Centrum Zdrowia Dziecka. W Miłomłynie prowadzone będą m.in. badania nad lekami i wdrażaniem nowych metod terapii, w tym z wykorzystaniem komórek macierzystych. To będzie bardzo nowoczesny ośrodek, jedyny taki w Polsce. I liczę na to, że za tym pierwszym, przyjdą do nas kolejni inwestorzy.

bcl


Oceniaj władzę przez cały rok. Uważasz, że radny, wójt czy burmistrz pracuje dla dobra ogółu? Stawiaj "TAK". Nie realizują swoich obietnic wyborczych? Stawiaj "NIE".

>>> Tak czy nie dla władzy. Rankingi oraz zasady głosowania - KLIKNIJ!

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Stanowcze NIE DLA TEGO PANA #2260899 | 83.3.*.* 6 cze 2017 10:30

    IDŹ I NIE WRACAJ

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages