Piątek, 24 stycznia 2020. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

W sobotę Orkan Ostróda rozegra pierwszy mecz barażowy o I ligę

2017-05-16 19:58:26 (ost. akt: 2017-05-16 20:19:24)
Orkan Ostróda w sobotę zacznie baraże awans do I ligi, pierwszy mecz rozegrają w Warszawie

Orkan Ostróda w sobotę zacznie baraże awans do I ligi, pierwszy mecz rozegrają w Warszawie

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Przed historyczną szansą staną w najbliższe dwie soboty piłkarze ręczni Orkana Ostróda. Czeka ich dwumecz w barażu o awans do I ligi. Rywalem ostródzian będą wicemistrzowie II ligi mazowieckiej AZS UW Warszawa. Pierwszy mecz Orkan rozegra w stolicy.

Ostródzianie okazali się rewelacją sezonu zasadniczego II ligi. Dawno bowiem nie zdarzyło się żeby beniaminek zakwalifikował się do walki o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Tymczasem przed taką, historyczną dla Ostródy szansą, staną w najbliższe dwie soboty podopieczni Artura Lipki.

Ostródzianie pierwsze spotkanie barażowe rozegrają w Warszawie o godz. 19 z akademikami z AZS UW. Szczypiorniści ze stolicy nie pierwszy raz staną przed szansą awansu do I ligi.

- Zacznijmy od tego, że w II lidze mazowieckiej poziom jest wyższy niż w naszej, a warszawianie trzeci raz będą walczyli o awans do I ligi - mówi Tomasz Zmysłowski, prezes Orkana. - Wierzę, że w tym przypadku powiedzenie do trzech razy sztuka nie znajdzie potwierdzenia. Stajemy przed historyczną szansą i zrobimy wszystko, żeby zrobić ten awans dla Ostródy. Pierwszy baraż będzie pierwszym etapem sportowej wojny o i ligę.

Na razie z obozu Orkana nie docierają dobre wieści. Kontuzjowany jest grający na prawym rozegraniu Krystian Maćkowski, urazu w ostatnich dniach doznał też filar obrony Maciej Wasilenko.

- Robimy wszystko, żeby doprowadzić ich do stanu używalności na sobotę - dodaje prezes Zmysłowski.

Drugi mecz rozegrany zostanie tydzień później (sobota 27 maja) w hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji. Rewanżowe starcie Orkana z akademikami z Warszawy rozpocznie się o godz. 19.30.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages