środa, 12 grudnia 2018. Imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary

"Pieśni naszych ojców" Mate.O zabrzmią na Zamku

2017-05-11 11:27:41 (ost. akt: 2017-05-11 14:30:02)

Autor zdjęcia: archiwum organizatora

Serdecznie zapraszamy na koncert Mate.O, który zagra w ostródzkim Zamku 13 maja o godz. 18. W trakcie koncertu usłyszymy piosenki z najnowszego albumu "Pieśni naszych ojców".

Mate.O debiutował na scenie muzycznej w 1997 roku. Od tamtej pory nagrał kilka autorskich albumów m.in. „Totalne uwielbienie” (1998), „Jesteś dobry dla mnie” (2002), „Zapominam siebie” (2006). Mate.O Akustyczny i Przyjaciele – Usiądź przy mnie – CD&DVD (2012).

"Pieśni naszych ojców" to kolejny autorski album Mate.O, który miał swoją premierę w maju 2016. Wydawnictwo sięga głęboko do tradycji kościoła. „Pieśni naszych ojców są naszym duchowym spadkiem, spisanym dziedzictwem minionych pokoleń ludzi wiary.

Śpiewane ich bez ożywionego doświadczenia więzi z Chrystusem, jest tylko piękną muzyką wziętą z historycznego skansenu tradycji kościoła. Śpiewane z niezaspokojoną potrzebą wyrażania zachwytu i wychwalania Chrystusa, rozbrzmiewają duchowym objawieniem minionych pokoleń, które w teraźniejszości mogą stać się dla nas duchowym błogosławieństwem zdolnym do pomnożenia w kolejnych pokoleniach ” – mówi o płycie Mate.O

Podczas koncertu będzie można usłyszeć m.in Chwalże ma duszo , Bliżej, o bliżej, Święty, Święty, Święty czy On moim Panem. Piękne utwory w zupełnie nowych aranżacjach zagrane zostaną przez znakomitych muzyków współpracujących z Mate.O.

Skład zespołu podczas koncertów to:
Mate.O – głos, gitary
Kasia Gacek – Duda – skrzypce, flety
Irek Głyk – perkusja
Mirek Stępień – bas
Paweł Zarecki – instrumenty klawiszowe
Jadwiga Kłapa-Zarecka, głos, saksofon

Wstęp wolny.

Zapraszamy do lektury

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages