Sobota, 4 lipca 2020. Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda

O mediach, fake newsach i sprawdzaniu faktów. Spotkanie z Beatą Biel – dziennikarką i trenerką mediów.

2017-05-10 09:39:59 (ost. akt: 2017-05-10 09:43:04)

Autor zdjęcia: archiwum organizatora

Stowarzyszenie RzeczJasna ma dla Was nie lada gratkę - spotkanie z Panią Beatą Biel – ekspertką współpracującą m.in. z Google News Lab i Uniwersytetem SWPS, a także reportażystką i dokumentalistką telewizyjną oraz laureatką nagrody Grand Press ! Zapraszamy na Dworzec RzeczJasna do Ostródy.

W najbliższą sobotę, 13 maja, od godz. 17:00 zapraszamy na Dworzec RzeczJasna (budynek dworca PKP w Ostródzie) na otwarte spotkanie poświęcone tematowi fact – chekingu.

Jak wielu kłopotów w mediach, zwłaszcza tych społecznościowych, moglibyśmy uniknąć, gdybyśmy poświęcili choć 15 sekund na sprawdzanie faktów, zdjęć i filmów, którymi dzielą się codziennie tysiące użytkowników internetu. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem weryfikowania treści i odnajdywania prawdy w gąszczu informacji.

To nie koniec! Zainteresowanych tematem młodych pasjonatów dziennikarstwa, chcących współpracować z Telewizją Rzeczjasna, stowarzyszenie zaprasza także na wyjątkowe warsztaty z Panią Beatą Biel w dniach 14-15.05.2017.
Szczegóły na stronie RzeczJasnej: www.simrzeczjasna.pl/aktualnosci

Beata Biel - ekspertka współpracująca m.in. z Uniwersytetem SWPS oraz z Google News Lab, reportażystka i dokumentalistka telewizyjna, wydawca.
Od 2015 roku reprezentuje Google News Lab jako specjalista ds. szkolenia mediów w Europie Środkowo-Wschodniej . Wcześniej przez prawie 10 lat była związana z telewizją TVN , jako dziennikarz i wydawca w programach reporterskich. Jest autorką kilkudziesięciu reportaży telewizyjnych oraz filmów dokumentalnych, przede wszystkim o tematyce społecznej i śledczej. Laureatka nagrody Grand Press, stypendystka Centrum Studiów Strategicznych i Międzynarodowych (CSIS) w Waszyngtonie.

Udział zarówno w spotkaniu, jak i w warsztatach jest bezpłatny.
Spotkanie realizujemy w ramach projektu „Telewizja społeczna - kanał komunikacji z mieszkańcami i platforma debaty publicznej na poziomie lokalnym” dofinansowanego w ramach środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: RzeczJasna

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ll #2242157 | 5.172.*.* 10 maj 2017 21:31

    Uwaga na jedzenie w karczmie mazurskiej

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages