Poniedziałek, 13 lipca 2020. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Nauczyciele walczyli o mistrzostwo Polski w wędkarstwie spławikowym

2017-05-08 11:05:50 (ost. akt: 2017-05-08 11:23:30)
W mistrzostwach Polski nauczycieli najlepsi złowili po kilkanaście kilogramów ryb

W mistrzostwach Polski nauczycieli najlepsi złowili po kilkanaście kilogramów ryb

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

Po kilkanaście kilogramów ryb złowili najlepsi uczestnicy IV Mistrzostw Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty w Wędkarstwie Spławikowym. Zawody rozegrane zostały na rzece Elbląg. Na podium stanęli nauczyciele z Ostródy i Miłomłyna.

Po raz kolejny o mistrzostwo Polski nauczyciele-wędkarze rywalizowali w naszym regionie. W tym roku wybrali akwen w okolicach Elbląga, a wybór padł na rzekę Elbląg.

- Zależało nam na tym, żeby uczestnicy mistrzostw mieli co łapać, wiedzieliśmy, że akurat na rzece Elbląg jest sporo ryb, które nadają się do rywalizacji podczas zawodów i opłaciło się pojechać trochę dalej - powiedział Dariusz Gergola, nauczyciel wuefu w ostródzkiej SP 1, wędkarz i współorganizator IV Mistrzostw Polski.

W tym roku dopisały ryby i pogoda. Po kilku zimnych i deszczowych dniach, zawitało słońce. Momentami porywisty wiatr utrudniał łowienie. W łowisku dominowały dorodne krąpie oraz pojedyncze leszcze.

Znakomite wyniki zrobiły dwie panie, które w ciągu czterech godzin rywalizacji złowiły więcej niż większość panów. Rywalizację kobiet wygrała dyrektorka SP w Nowicy Marzena Wakieć, która złowiła blisko 15,5 kg ryb. Kolejne miejsca zajęły panie z Ostródy: 2. Anna Gergola z SP 1 Ostróda (11,8 kg), 3. Agnieszka Polewiak (Przedszkole Promyczek w Ostródzie).

Wśród wędkarzy wygrał Tomasz Maciak (ZS 1 w Żychlinie) z wynikiem 14,04 kg, przed Wojciechem Szczudło (ZS Kolbudy) - 10,65 kg, a trzeci był Andrzej Krzykowski (ZS Miłomłyn).

Największą rybę zawodów złowił mistrz Polski nauczycieli Tomasz Maciak, był to leszcz o wadze 1330 gramów.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages