Młodsi trampkarze z Akademii Piłkarskiej Ostróda lepsi od starszych [zdjęcia]

2017-05-01 07:58:50(ost. akt: 2017-04-30 22:33:31)
Młodzi piłkarze zagrali na głównej płycie stadionu przy ul. 3 Maja

Na głównej płycie ostródzkiego pięciotysięcznika przy ul. 3 Maja naprzeciw siebie do starcia ligowego stanęli piłkarze z jednego klubu. W rozgrywkach ligi wojewódzkiej trampkarzy zmierzyły się dwie drużyny Akademii Piłkarskiej Ostróda. I trzy punkty zostały w AP.
Takiego meczu jeszcze w Ostródzie nie było. Pierwszy raz na głównej murawie piłkarskiego stadionu przy ul. 3 Maja o ligowe punkty rywalizowali przedstawiciele tego samego ostródzkiego klubu. Okazją do tego był mecz ligi wojewódzkiej trampkarzy między AP II a AP I. Jedynka "Apki" to chłopcy z rocznika 2002, którzy w tej lidze występują od początku sezonu 2016/2017. Zaś druga ekipa AP to zawodnicy z roczników 2003-2004 i na poziomie ligi wojewódzkiej występują dopiero od rundy wiosennej.

Po kilku wiosennych kolejkach doszło do bratobójczego pojedynku. Młodsi piłkarze "Apki" solidnie przećwiczyli starszych kolegów klubowych. Przebieg pierwszej połowy nie zapowiadał pogromu AP II. Do przerwy po trafieniu Kacpra Sezonienko młodsi prowadzili 1:0. Po zmianie stron "Sezon" drugi raz kopnął futbolówkę do bramki AP I. Młodzi spuścili nieco z tonu i w krótkich odstępach czasu stracili dwa gole po strzałach Filipa Szymańskiego i Mateusza Dziułko.

Remis nie trwał jednak długo. Kilka minut później ponownie zespół AP II szybko skontrował, a wszystko trzeci raz sfinalizował Sezonienko. I nie było to ostatnie słowo tego piłkarza, bo jeszcze dwa razy posłał piłkę do siatki.

Po tym zwycięstwie AP II z miejsca 3. wskoczyła na fotel lidera, a AP I, która do tej pory liderowała spadła na 2. pozycję.

AP II Ostróda - AP I Ostróda 2:5 (0:1)
0:1, 0:2 - Sezonienko, 1:2 - Szymański, 2:2 - Dziułko, 2:3, 2:4, 2:5 - Sezonienko