Wtorek, 22 maja 2018. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Morliny Ostróda brązową drużyną mistrzostw Polski juniorów

2017-04-29 22:45:21 (ost. akt: 2017-04-29 23:13:16)
Brązowi juniorzy ostródzkich Morlin i trener Tomasz Sposób

Brązowi juniorzy ostródzkich Morlin i trener Tomasz Sposób

Autor zdjęcia: Archiwum klubu

W Wałbrzychu trwają drużynowe i indywidualne mistrzostwa Polski juniorów w tenisie stołowym. Wystartowała tam pięcioosobowa reprezentacja Morlin Ostróda. Ostródzianie z mistrzostw wrócą z jednym medalem, który wywalczyli w turnieju drużynowym.

Do Wałbrzycha piątka pingpongistów Morlin - Kacper Petaś, Mateusz Lipiński, Krystian Kawiak, Wojciech Chrząszcz i Jędrzej Żebrowski - wybrała się pod opieką dwóch trenerów Tomaszów Krzeszewskiego i Sposoba. W turnieju drużynowym ostródzianie byli rozstawieni z numerem 3, a bronili medalu brązowego, jaki wywalczyli przed rokiem. Z rozstawienia i siły gry zespołu Morlin brąz w Wałbrzychu był celem minimum.

I ten cel ostródzianie osiągnęli. W cuglach wygrali fazę grupową w trzech meczach oddając tylko jedną grę (stosunek 9:1). Ćwierćfinałowy pojedynek zespół Morlin 3:1 wygrał z GLKS Nadarzyn. Jednak półfinałowy rywal - ZKS Drzonków - okazał się poza zasięgiem. Ostródzianie przegrali 0:3 i drugi rok z rzędu musieli zadowolić się brązowymi medalami. A ich półfinałowi pogromcy w finale pokonali Olimpię Unię Grudziądz i sięgnęli po złoto.

Brąz w drużynówce był pierwszą i ostatnią medalową zdobyczą ostródzian w Wałbrzychu. W turnieju indywidualnym najdalej dotarł rozstawiony z numerem 4 Petaś, który swój występ singlowy zakończył na ćwierćfinale .
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages