Sobota, 19 stycznia 2019. Imieniny Erwiny, Henryka, Mariusza

Wyjątkowo spokojne święta na drogach powiatu

2017-04-19 10:03:57 (ost. akt: 2017-04-19 10:12:15)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: archiwum wm.pl

Od minionego piątku na drogach całego kraju trwała akcja „Bezpieczny weekend – Wielkanoc”. Policjanci, jak co roku czuwali nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym. W tym roku na drogach powiatu było dość bezpiecznie i obyło się bez tragicznych w skutkach wypadków drogowych.

Tak, jak w każdy długi weekend policjanci prowadzili wzmożone kontrole kierowców. Funkcjonariusze zwracali uwagę przede wszystkim na prędkość i trzeźwość kierowców. W trakcie kontroli policjanci sprawdzali również, czy kierowcy i pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa oraz w jaki sposób przewożone są dzieci. Funkcjonariusze ruchu drogowego kontrolowali stan techniczny samochodów oraz ich obowiązkowe wyposażenie.

Podczas trwania akcji policjanci ostródzkiej drogówki skontrolowali prawie 250 pojazdów. Od minionego piątku nie odnotowano żadnych tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Doszło do jednego wypadku i 22 kolizji drogowych. Wypadek miał miejsce w sobotę (15 kwietnia) wieczorem na terenie Łukty.

Kierująca tam osobowym renault kobieta straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na pobocze i uderzyła w drzewo. W wyniku zdarzenia z ogólnymi obrażeniami trafiła do szpitala. Groźnie wyglądało również zdarzenie na terenie Morąga. Kierującemu tam osobowym nissanem podczas zjazdu z wiaduktu kolejowego pękła opona i stracił panowanie nad pojazdem. Następnie zjechał na prawą stronę, uderzył w barierę energochłonną i zjechał z nasypu do przydrożnego rowu. Na szczęście kierującemu nic się nie stało.

Z dróg powiatu ostródzkiego wyeliminowani zostali również dwaj kierujący, będący pod wpływem alkoholu. Jeden z nich został zatrzymany po godzinie 10:00 w wielkanocny poniedziałek dzięki zgłoszeniu i aktywnemu wsparciu innego kierującego, który jak tylko nabrał podejrzeń, że obserwowany przez niego kierowca może być pod wpływem alkoholu powiadomił policję. W zatrzymaniu nietrzeźwego, wsparcia policjantom udzielili również funkcjonariusze ostródzkiej straży miejskiej. Po zatrzymaniu okazało się, że kierujący 25-letni mieszkaniec Ostródy miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Kolejny z zatrzymanych nietrzeźwych kierujących poruszał się motorowerem na terenie gminy Miłomłyn. Mężczyzna został zatrzymany w poniedziałek (17 kwietnia) i miał niecałe 0,25 promila alkoholu w organizmie.

Podczas wielkanocnego weekendu z dokumentem prawa jazdy na najbliższe trzy miesiące rozstali się dwaj kierujący. Obydwoje kierujący przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Rekordzistką okazała się 29-letnia kobieta, która przez miejscowość Grabin przejeżdżała z prędkością 117km/h.
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (9) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Policjantka z wyrokiem za fałszywe zeznania #2227422 | 83.31.*.* 21 kwi 2017 16:45

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Poznańska policjantka została skazana na pół roku więzienia w zawieszeniu oraz 3-letni zakaz wykonywania zawodu za składanie fałszywych zeznań. Sprawa dotyczyła kontroli drogowej, podczas której funkcjonariuszka chciała ukarać kierowcę za rozmowę przez telefon w czasie jazdy' Policjantkę skazał Sąd Okręgowy w Poznaniu i tym samym utrzymał w mocy wyrok z I instancji. W uzasadnieniu sąd zaznaczył, że policjanci popełniają błędy w pogoni za wynikami i statystykami. - Marta Cichocka wykonuje zawód zaufania publicznego, dlatego społeczna szkodliwość czynu jest wysoka. Nie bez powodu policjantów nazywa się stróżami prawa i wszyscy jako członkowie społeczeństwa chcemy, aby właśnie tak traktowali swój zawód. Często to właśnie funkcjonariusze policji są jedynymi świadkami przestępstwa - mówiła sędzia Agata Adamczewska.

 2. Psy #2226624 | 5.172.*.* 20 kwi 2017 17:12

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. chal chal

 3. Świnia #2226160 | 89.228.*.* 20 kwi 2017 00:08

  Kwi kwi

  Ocena komentarza: warty uwagi (125) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Apel do Zbigniewa Ziobry ws. przemocy policji #2225923 | 83.31.*.* 19 kwi 2017 15:41

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Apel do Zbigniewa Ziobry ws. przemocy policji' Zagwarantowania adwokata każdej osobie zatrzymanej przez policję domaga się od ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry Rzecznik Praw Obywatelski. Jak twierdzi Adam Bodnar, uchroni to zatrzymanych od stosowania tortur przez policjantów, co jak twierdzi, ma w Polsce miejsce. http://wiadomosci.wp.pl/apel-d o-zbigniewa-ziobry-ws-przemocy-policji-6 113701841659521a

 5. rzecz nik #2225783 | 5.172.*.* 19 kwi 2017 12:37

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. zobacz na czym siedzisz ?

Pokaż wszystkie komentarze (9)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages