Poniedziałek, 25 czerwca 2018. Imieniny Łucji, Witolda, Wilhelma

Kulturalne plany w gminie Łukta

2017-04-20 12:00:00 (ost. akt: 2017-04-20 16:18:54)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

W Gminnym Ośrodku Kultury w Łukcie, wójt gminy Zawidz Dariusz Franczak i Robert Malinowski, wójt gminy Łukta, podpisali umowę o współpracy w dziedzinie kultury. Łuktę odwiedziła też grupa mieszkańców, urzędników, sołtysów i radnych z Zawidza.

Goście z Zawidza zwiedzili Fundację Rozwoju Regionu Łukta, stadion oraz kościół. Na końcu powrócono do GOK i oprowadzono po nowym budynku wybudowanym ze wsparciem środków unijnych. Dyrektor GOK Anna Czubkowska pokazała jak funkcjonują biblioteka, sala muzyczna oraz sala kominkowa, na której zorganizowano kiermasz wielkanocny z rękodziełem artystycznym. Największe wrażenie na delegacji z Zawidza zrobiła sala kinowo-widowiskowa, w której odbyła się uroczysta gala i podpisanie umowy o współpracy partnerskiej. Galę poprowadzili ze strony gminy Łukta Anna Czubkowska, a gminę Zawidz reprezentował Marcin Jędrzejak.

Po podpisaniu umowy były wzajemne gratulacje i wymiana prezentów. Wójt Zawidza Dariusz Franczak wraz z przewodniczącym Rady Gminy Zawidz Jarosławem Gizińskim przekazali dwumetrową rzeźbę artysty rzeźbiarza Krzysztofa Krajewskiego, przedstawiającego „Siewcę”. Na rzeźbie umieszczona została tabliczka z napisem „Dar mieszkańców gminy Zawidz dla mieszkańców gminy Łukta”. Następnie władze z Zawidza przekazały jeszcze dwie rzeźby barki „Kasztelan”, które są produktem promującym rzeźbiarstwo i Zawidz oraz dwa obrazy przedstawiające motyw ludowy oraz zabytkowy kościół w Zawidzu - obie prace powstały podczas pleneru.

Natomiast wójt Robert Malinowski wraz z przewodniczącą Rady Gminy Łukta Martą Drozdowską podarowali gościom piękny rysunek na kamieniu przedstawiający miejscowy kościół oraz obraz i zestaw książek z dedykacją miejscowego pisarza. Przekazano także od mleczarni EkoŁukta produkty mleczarskie - też produkt lokalny promujący gminę. Towarzyszyła temu wyjątkowa chwila, bo Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Zawidzu po raz pierwszy odegrała publicznie na scenie hejnał Zawidza! Został skomponowany przez kapelmistrza zawidzkiej orkiestry Jarosława Gizińskiego.

Po części oficjalnej rozpoczęła się gala artystyczna. Rozpoczął ją występ miło przyjętej i budzącej powszechny zachwyt publiczności Orkiestry Dętej OSP Zawidz, która uraczyła gości wykonaniem kilku znanych przedwojennych szlagierów w ciekawych aranżacjach. Po nich na scenę weszła młodzież z Zespołu Ludowego „Zawidzanie”, zapewniając zgromadzonym dawkę ludowych przyśpiewek i tańców. Następnie przed swoją publicznością zaprezentował się Żeński Chór Kameralny skupiający mieszkanki gminy Łukta, który zaprezentował znane przeboje w chóralnym brzmieniu. Na koniec Zespół Ludowy „Zawidzanie” uraczył mieszkańców Łukty ludowymi tańcami - między innymi „Krakowiakiem”. Władze Zawidza przekazały wójtowi, radnym oraz mieszkańcom Łukty zaproszenie do rewizyty w Zawidzu. Zaproszenie zostało przyjęte.
Źródło: organizatorzyPolub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages