Piątek, 20 kwietnia 2018. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Po jednej walce ostródzianka zakończyła udział w mistrzostwach świata

2017-04-18 08:14:18 (ost. akt: 2017-04-18 08:18:25)
Debiutancka walka Natalii Stachowicz na mistrzostwach świata w Tokio była pierwszą i ostatnią

Debiutancka walka Natalii Stachowicz na mistrzostwach świata w Tokio była pierwszą i ostatnią

Autor zdjęcia: Archiwum

Ponad 1700 karateków z całego świata pojawiło się w Tokio na mistrzostwach globu. W tym gronie była juniorka Ostródzkiego Klubu Kyokushin Karate Natalia Stachowicz. Ostródzianka nie zdołała zakwalifikować się do najlepszej ósemki juniorek na świecie.

Natalia Stachowicz debiutowała na imprezie tej rangi. Jest pierwszą ostródzianką, która zakwalifikowała się do mistrzostw świata karate kyokushin i wystartowała w tych zawodach.

Podczas czempionatu globu, który rozgrywany był w ojczyźnie karate kyokushin czyli w Japonii, był podział na kategorie wiekowe. Niestety nie było limitów wagowych. Zatem zawodnik, który ważył 50 kilogramów mógł trafić na rywala ważącego 80 kilogramów. Takie „szczęście” miała właśnie młoda ostródzianka, która w pierwszej rundzie trafił na cięższą o 28 kilogramów mistrzynię Europy Iwankę Manic.

W pojedynku z Serbką Natalia Stachowicz dominowała, wykonała wszystkie założenia taktyczna, pokazała wielki charakter wojownika. Niestety nie przekonała tym do siebie wszystkich sędziów. Decyzją jednego sędziego zawodniczka OKKK przegrała swoją debiutancką walkę o wejście do ósemki najlepszych zawodniczek świata w tej kategorii wiekowej.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages