Sobota, 22 lutego 2020. Imieniny Małgorzaty, Marty, Nikifora

Tydzień językowy w Bażyniaku

2017-04-05 07:24:47 (ost. akt: 2017-04-04 13:31:49)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

Tydzień języków obcych już za nami. Od 24 do 28 marca 2017r. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego Nr I im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie „bawili się językowo”.

Przez cały tydzień zostały zorganizowane różne konkursy mające na celu stworzenie klimatu sprzyjającego nauce języków obcych oraz zachęcenie do posługiwania się językami obcymi w bardzo różnych sytuacjach: począwszy od tych codziennych a skończywszy na recytacji w języku literackim. Była też szansa na pogłębienie wiedzy na temat krajów niemiecko i angielskojęzycznych.

Pierwszego dnia odbywał się konkurs gramatyczno-leksykalny z angielskiego
i niemieckiego. Następnego dnia jury wysłuchało uczestników konkursu recytatorskiego i piosenki obcojęzycznej, a zmagania konkursowe zakończyliśmy quizem o krajach angielsko i niemieckojęzycznych.

W piątek podsumowaliśmy wszystkie zmagania i uhonorowaliśmy nagrodami zwycięzców, podczas apelu szkolnego. Ogromne uznanie należy się uczestnikom ale przede wszystkim uczennicy kl. II C2 Ani Skwierawskiej, która jest pomysłodawczynią i organizatorką tego przedsięwzięcia. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
J. Demczuk

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Bazyniak

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages