Wtorek, 19 czerwca 2018. Imieniny Gerwazego, Protazego, Sylwii

Ekonomik na podium w konkursie "Mistrz szkolnej patelni"

2017-04-04 06:08:00 (ost. akt: 2017-04-04 00:14:10)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

Uczennice klasy II Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych Zespołu Szkół Zawodowych im. Sandora Petőfi w Ostródzie – Michalina Stawiarska i Estera Balkiewicz zdobyły III miejsce w XXII Wojewódzkim Konkursie Kulinarnym o Tytuł „Mistrza Szkolnej Patelni”.

Konkurs odbył się w Zespole Szkół nr 2 im. Władysława Jagiełły w Mrągowie. W zmaganiach kulinarnych brali udział uczniowie z 14 szkół zawodowych
z województwa warmińsko – mazurskiego. Dwuosobowe zespoły miały za zadanie przygotować 5 porcji dania zasadniczego zgodnie z tematem przewodnim konkursu: "Królik i lokalny król ziemniak", w czasie 120 minut.

Zmagania kulinarne oceniało jury techniczne i degustacyjne składające się ze znanych szefów kuchni m.in. Dariusza Strucińskiego Szefa Kuchni Hotelu Anders w Starych Jabłonkach, Tomasza Milewskiego Szefa kuchni Hotelu Mikołajki, Mariusza Gachewicza Szefa kuchni Hotelu Zamek Gniew, Ireneusza Koniuszko Szefa kuchni Zamek Ryn oraz Andrzeja Bałdygę dyrektora Natura Mazur Resort & Spa Warchały.

Uczennice sporządziły "Duszone skoki podane ze śląską ciapkapustą w asyście smakowitych dodatków”. Ich kunszt zawodowy i sprawność organizacyjna znalazła uznanie jurorów i zagwarantowała miejsce na podium w tym prestiżowym konkursie kulinarnym. Było smacznie i kolorowo.


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. obywatel #2216519 | 46.186.*.* 4 kwi 2017 11:14

    Dobudowali żłobek do przedszkola kosztem placu zabaw w przedszkolu i teraz dzieci wyprowadzane są za teren przedszkola na plac zabaw żeby hałasować mieszkańcom pod oknami nonsens taka jest Ostróda właśnie

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages