Poniedziałek, 16 lipca 2018. Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli

Strażacy walczą z pożarem budynku na Wzgórzach Dylewskich [zdjęcia]

2017-03-30 12:29:21 (ost. akt: 2017-03-30 13:01:22)
Strażacy zbudowali kilometrową linię gaśniczą żeby ugasić pożar

Strażacy zbudowali kilometrową linię gaśniczą żeby ugasić pożar

Autor zdjęcia: KP PSP Ostróda

Przed południem strażacy odebrali wezwanie do pożaru budynku w miejscowości Wygoda (gm. Ostróda). Do akcji wyruszyły zastępy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie i okoliczne jednostki OSP. Budynek prawdopodobnie był nie zamieszkany.

Strażacy nie mają łatwego zadania, ponieważ płonący budynek stoi na górze obok nieczynnego od lat wyciągu narciarskiego. Niestety niemożliwy jest tam dojazd samochodami bojowymi. Dlatego strażacy budują kilkusetmetrową linię gaśniczą, dzięki której możliwe będzie doprowadzenie wody do miejsca pożaru.

- Działania zaczęły trzy zastępy, ale czekamy na kolejne zastępy, które pomogą nam zbudować linię gaśniczą o odpowiedniej długości, ponieważ mamy około kilometra pod górę - relacjonuje Grzegorz Różański, oficer prasowy KP PSP w Ostródzie.

Płonący budynek prawdopodobnie nie był zamieszkany przez ludzi. Na razie jednak nie wiadomo jaka była przyczyna pożaru i czy jakieś osoby znajdują się w środku. Na razie ogień strawił prawie cały dach budynku. Akcja strażacka trwa.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages