Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Uczniowie klasy policyjnej poznawali tajniki zawodu

2017-03-20 09:17:00 (ost. akt: 2017-03-20 09:26:11)

Autor zdjęcia: Policja

Uczniowie klasy policyjnej z Zespołu Szkół Zawodowych im. Sandora Petöfi w Ostródzie odwiedzili komendę policji. Zapoznali się ze strukturą organizacyjną jednostki, mogli poznać sprzęt policyjny oraz zobaczyć uzbrojenie jakim dysponują policjanci.

Zaproszonych gości przywitał I zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Ostródzie kom. Krzysztof Bilicki. Zwrócił uwagę na pozytywne aspekty tej pracy, jak stabilność zatrudnienia, ale opowiedział o trudnościach i odpowiedzialności oraz wkładanym na co dzień wysiłku policjantów na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa.

Spotkanie zostało podzielone na 2 panele. Pierwszy dotyczył omówienia pracy policjantów przez kierowników poszczególnych komórek pionu prewencji. Policjanci poruszyli tematy związane z pracą policjantów prewencji, ruchu drogowego oraz dzielnicowych.

Drugi panel dotyczył zwiedzania komendy i prezentacji sprzętu transportowego. Ciekawą prezentację dotyczącą uzbrojenia formacji przedstawił kom. Krzysztof Majewski – policyjny instruktor wyszkolenia strzeleckiego. Ta część spotkania wydawała się być najatrakcyjniejsza dla przyszłych policjantów. Poznali rodzaje broni, mogli przymierzyć kamizelki taktyczne, włożyć hełm i przez chwilę wczuć się w rolę.

Na zakończenie specjalista zespołu ds. kadr i szkolenia przedstawiła uczniom kryteria doboru kandydatów do policji. Jednym z podstawowych kryteriów przyjęcia do służby jest ukończenie szkoły średniej, a także niekaralność kandydata. Jest to bardzo istotna informacja dla młodych ludzi, gdyż niejednokrotnie pod wpływem chwili wchodzą w konflikt z prawem, co niesie w przyszłości negatywne konsekwencje uniemożliwiające podjęcia tej pracy.

Spotkanie zostało zrealizowane w ramach działań edukacyjno-profilaktycznych „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie – otwarte jednostki Policji”.
źródło KPP Ostróda

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. youtube #2205186 | 5.172.*.* 20 mar 2017 11:16

  https://www.youtube.com/watch?v=4pC8z-fT W1s

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. youtube #2205185 | 5.172.*.* 20 mar 2017 11:13

  https://www.youtube.com/watch?v=YrfRok3E cA8

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages