Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Zapraszamy do "Dwójki". Za nami dzień otwarty

2017-03-13 16:43:53 (ost. akt: 2017-03-13 16:54:11)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Szkoła Podstawowa nr2 im. Gustawa Gizewiusza w Ostródzie po raz trzeci otworzyła swe podwoje dla przyszłych uczniów, ich rodziców i opiekunów i zorganizowała dzień otwarty.

Zaangażowała się cała społeczność SP2. Dla naszych gości został przygotowany atrakcyjny program pobytu. Do wszystkich osób zainteresowanych naszą placówką staraliśmy się dotrzeć z informacją dużo wcześniej poprzez media, plakaty, imienne zaproszenia. Na dwa dni przed uroczystością odwiedziły nas dzieci z dwóch przedszkoli - „Radość” i „Pod Dębami”. Po gorącym powitaniu przez dyrektor Barbarę Wiśniewską przedszkolaki obejrzały pokaz „Bajkowej Mody” przygotowany przez Dorotę Misztal i Mirosławę Golan oraz program słowno-muzyczny pt. ”W naszej klasie jak w rodzinie” autorstwa Iwony Jaworskiej- Gapskiej i Danuty Maczukin.

Potem było pamiątkowe zdjęcie przedszkolaków na tle miniatury szkoły i kolejne atrakcje w dużej sali gimnastycznej. Nauczyciele wychowania fizycznego zapewnili gościom wiele zabaw ruchowych, które były dla nich wielką frajdą. Nie mniej emocji dostarczyły dzieciom kolejne zajęcia. W świetlicy mali goście mogli przyjrzeć się chemicznym eksperymentom przeprowadzonym przez starszych kolegów. Spośród sześciu wykonanych doświadczeń największe wrażenie zrobiła „cukierkowa tęcza” i „bańka w bańce”. Spotkanie zakończyło się wręczeniem dzieciom drobnych upominków i zachęceniem ich do kontynuacji magicznej podróży po "Dwójce" 9 marca już z rodzicami. Zadowolone miny maluchów były dla nas bardzo obiecujące...


Okazało się, że nasza misja się powiodła. W dniu otwartym wielu przedszkolaków przybyło kontynuować wycieczkę. Poza nimi, bardzo licznie zaszczycili nas swą obecnością również inni rodzice z dziećmi. Nauczyciele powitali wszystkich w progach szkoły bardzo serdecznie i wręczyli najmłodszym uczestnikom kolorowe kotyliony. Spotkanie rozpoczęło się w sali gimnastycznej wystąpieniem dyrektor Barbary Wiśniewskiej, która serdecznie powitała wszystkich obecnych i dokonała obszernej multimedialnej prezentacji placówki. Miłą niespodzianką okazało się przedstawienie przygotowane przez grupę teatralną Piotra Błaszkiewicza pt. ”Wieczne wakacje”.

Następnie dzieci wraz z rodzicami podzieleni zostali na grupy i wyposażeni w specjalne karty podróży. W towarzystwie nauczycieli - przewodników rozpoczęli odkrywanie zakątków „Dwójki”. Do zwiedzenia było sześć atrakcyjnych stacji. Na każdej z nich uczestnik musiał wykonać określone zadanie i zdobyć niezwykły puzelek. W trzech salach dzieci aktywnie uczestniczyły w doświadczeniach chemicznych: „magiczny balon”, „mleczna tęcza”, „wybuchający wulkan”. Z zaciekawieniem obserwowały one działanie sił przyrody w eksperymentach. Stanowiska z materiałami przygotowały Emilia Ołdak- Lewandowska, Marlena Białozór i Joanna Stępień, które czuwały również nad bezpieczeństwem dzieci. Na innych stacjach przedszkolaki na tablicach multimedialnych doskonaliły swe umiejętności w zakresie kolorów, figur geometrycznych i kształtów.
Po szczęśliwym dojściu do ostatniego punktu podróży wszystkie maluszki z zebranych puzzli wykleiły obrazek Minionków, ulubionych bohaterów bajki. Otrzymały również w prezencie wcześniej wykonane grupowe zdjęcie.

Spotkanie z „Dwójką” zakończyło się dla wszystkich słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez szkolne kucharki.. To był też czas rozmów, odpowiedzi na pytania rodziców, indywidualnego zwiedzania klas, świetlic i innych pomieszczeń. 
 W czasie tego niezwykłego dnia staraliśmy się zaprezentować naszą szkołę jako placówkę
 z nowoczesną bazą dydaktyczną, atrakcyjną ofertą edukacyjną, profesjonalną kadrą pedagogiczną, bogatymi tradycjami. Pragnęliśmy również, aby nasi goście mogli odczuć panujący u nas klimat życzliwości, otwartości i akceptacji w stosunku do drugiego człowieka. Mamy nadzieję, że uczyniliśmy wiele, aby rodzice mogli podjąć decyzję o powierzeniu swoich dzieci naszej szkole.
Źródło: SP 2


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. gość #2201653 | 37.47.*.* 14 mar 2017 08:35

    Szkoła jest naprawdę super! Warto tam zajrzeć i zobaczyć jak dziś wygląda dwójka brawo dla dyrekcji i wszystkich pracowników placówki

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages