Wtorek, 22 maja 2018. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Nie udało się uratować kobiety przejechanej przez śmieciarkę

2017-03-09 07:33:32 (ost. akt: 2017-03-09 08:13:19)
Mimo szybkiej akcji strażaków i ratowników medycznych kobiety nie udało się uratować

Mimo szybkiej akcji strażaków i ratowników medycznych kobiety nie udało się uratować

Autor zdjęcia: Archiwum KP PSP Ostróda

Tragicznie w skutkach zakończył się nieszczęśliwy wypadek, do którego doszło w środę (8 marca) na drodze osiedlowej przy ul. Jagiełły w Ostródzie. Nie żyje kobieta, która wpadła pod koła cofającej śmieciarki. 78-latka zmarła w ostródzkim szpitalu.

Zobacz także: Śmieciarka podczas cofania przejechała starszą kobietę Śmieciarka podczas cofania przejechała starszą kobietę Nieszczęśliwy wypadek wydarzył się na jednym z podwórek przy ul. Jagiełły. Spod śmietnika cofała śmieciarka. Kierujący ciężarówką nie zauważył,...
Nieszczęśliwy wypadek wydarzył się na jednym z podwórek przy ul. Jagiełły. Spod śmietnika cofała śmieciarka. Kierujący ciężarówką nie zauważył, przechodzącej przez drogę osiedlową starszej kobiety. 78-latka trafiła pod koła samochodu ciężarowego.

Pierwsze ustalenia policji wykazały, że operator śmieciarki był trzeźwy. Jednak policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującego samochodem ciężarowym

- Kierujący pojazdem był trzeźwy, a okoliczności tego zdarzenia wyjaśni śledztwo - powiedział Janusz Karczewski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie.

Wszystko wskazuje na to, że był to nieszczęśliwy wypadek. Prawdopodobnie kobieta przecięła tor jazdy auta, kiedy nie było nic widać w lusterkach, w tzw. martwym punkcie. Kierowca śmieciarki podczas manewru cofania nie zauważył przechodzącej 78-letniej mieszkanki Ostródy. Kobieta potrącona przez ciężarówkę wpadła pod koła i została przejechana. Wielka masa samochodu ciężarowego sprawiła, że jadący śmieciarką nic nie poczuli. O tym, że kobieta wpadła pod koła poinformował ich krzyczący świadek zdarzenia.

Strażacy i ratownicy medyczni wydobyli kobietę spod śmieciarki. 78-letnia mieszkanka Ostródy w bardzo ciężkim stanie trafiła do ostródzkiego szpitala. Niestety nie udało się jej uratować.

Szczegółowe okoliczności tego tragicznego zdarzenia wyjaśnią śledczy. Sprawdzą m.in. czy współpracownicy kierowcy podczas wykonywania manewru cofania nie powinni zabezpieczać żeby ktoś nie wszedł na drogę. Mało prawdopodobnym wydaje się też, żeby 78-letnia kobieta nagle, niezauważona wtargnęła na drogę pod cofającą śmieciarkę.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages