Piątek, 22 czerwca 2018. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Wybraliśmy sołtyski 2016 roku!

2017-03-08 12:00:00 (ost. akt: 2017-03-09 11:32:49)

Autor zdjęcia: Łukasz Lamcho

Mamy za sobą drugi plebiscyt Sołtyska Roku zorganizowany przez Radę Powiatową Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej w Ostródzie oraz redakcje Gazety Ostródzkiej i Gazety Morąskiej.

Chcieliśmy w ten sposób docenić niezwykłe kobiety, które są motorem zmian na naszej wsi. Tak się składa, że jest u nas coraz więcej pań sołtysek. W gminach powiatu ostródzkiego jest ich ponad sto! To one wzięły 8 marca udział w konferencji "Projekt BIZNES", na której swoimi doświadczeniami dzieliły się panie, które uruchomiły własne firmy.

Rozstrzygnęliśmy też nasz plebiscyt. Przez kilka tygodni czytelnicy głosowali na wybrane przez siebie sołtyski i...
Sołtyskami Roku 2016 zostały:
1. Kamila Buczkowska z Lewałdu Wielkiego w gminie Dąbrówno
2. Wiesława Pieczywek z Pacółtowa w gminie Grunwald
3. Grażyna Ostas z Turznicy w gminie Ostróda
4. Małgorzata Pierzchała z Tardy w gminie Miłomłyn
5. Teresa Kozłowska z Bramki w gminie Morąg
6. Agnieszka Zalewska z Szymonowa w gminie Małdyty

W gminach Łukta i Miłakowo plebiscyt nie przyniósł rozwiązania. Nagrody otrzymały więc sołtyski najbardziej aktywne w roku 2016. Są to Maria Filipek z Worlin oraz Marta Gromek z Książnika.

Uhonorowaliśmy też panie, które wygrały w ubiegłym roku, więc jak stanowi regulamin – nie mogły wygrać w tym, a też uzyskały wiele głosów.
Są to: Anna Kozłowska z Kiersztanówka w gminie Grunwald, Teresa Walczak z Wielimowa w gminie Miłomłyn i Teresa Szłykowicz z Ornowa w gminie Ostróda.

Dziękujemy też Kindze Wiśniewskiej i Karolinie Iszoro ze Stowarzyszenia inicjatyw Możliwych RzeczJasna za przeprowadzenie warsztatów z autoprezentacji.

Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i pozostałym sołtyskom z naszego powiatu. Życzymy dalszej satysfakcjonującej pracy! Już 17 marca poznamy też laureatów plebiscytu regionalnego Super Sołtys.


Partnerzy i sponsorzy naszego plebiscytu:

Nie udałoby się nam zorganizować tej imprezy bez wsparcia, szczególne podziękowania kierujemy do następujących osób i firm:
• starosta Andrzej Wiczkowski,
• wójtowie gmin:
Dąbrówno - Piotr Zwaliński,
Grunwald - Henryk Kacprzyk,
Łukta - Robert Malinowski,
Małdyty - Marcin Krajewski,
Ostróda - Bogusław Fijas,
• burmistrzowie:
Miłakowa - Aleksander Gawryluk,
Miłomłyna - Stanisław Siwkowski,
Morąga - Tadeusz Sobierajski,
• sponsorami byli
Północna Grupa Narzędziowa, Salon Rowerowy ANDAREX Andrzej Kikoła, EXPO Mazury, Bank Zachodni WBK oraz BGŻ BNP Paribas, Warmińsko Mazurska Izba Rolnicza, Drogeria Hebe w Ostródzie.
O catering zadbali Zakład Garmażeryjny Biesalscy z Lubajn, Intermarche oraz uczennice z klasy gastronomicznej Zespołu Szkół Zawodowych im. Sandora Petofi w Ostródzie.


Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages