Sobota, 23 lutego 2019. Imieniny Damiana, Romana, Romany

Śmieciarka podczas cofania przejechała starszą kobietę

2017-03-08 14:19:05 (ost. akt: 2017-03-08 19:20:19)
Ostródzcy strażacy wyciągnęli ranną kobietę spod ciężarówki

Ostródzcy strażacy wyciągnęli ranną kobietę spod ciężarówki

Autor zdjęcia: KP PSP Ostróda

Nieszczęśliwy wypadek wydarzył się na jednym z podwórek przy ul. Jagiełły. Spod śmietnika cofała śmieciarka. Kierujący ciężarówką nie zauważył, przechodzącej przez drogę osiedlową starszej kobiety. 78-latka została przejechana przez auto i w stanie ciężkim trafiła do szpitala.

- Kierowca samochodu ciężarowego był trzeźwy - powiedział Janusz Karczewski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie. - Na razie badamy okoliczności tego zdarzenia.

Wszystko wskazuje na to, że był to nieszczęśliwy wypadek. Prawdopodobnie kobieta przecięła tor jazdy auta, kiedy nie było nic widać w lusterkach, w tzw. martwym punkcie. Kierowca śmieciarki podczas manewru cofania nie zauważył przechodzącej 78-letniej mieszkanki Ostródy. Kobieta potrącona przez ciężarówkę wpadła pod koła i została przejechana. Wielka masa samochodu ciężarowego sprawiła, że jadący śmieciarką nic nie poczuli. O tym, że kobieta wpadła pod koła poinformował ich krzyczący świadek zdarzenia.

Dzięki szybkiej akcji ostródzkich strażaków i ratowników medycznych 78-latka została wydobyta spod ciężarówki i z połamanymi kończynami, w stanie ciężkim została przewieziona do ostródzkiego szpitala.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages