Wtorek, 19 czerwca 2018. Imieniny Gerwazego, Protazego, Sylwii

W gminie Ostróda wystartowała Szkolna Akademia Przyszłości

2017-03-01 15:41:48 (ost. akt: 2017-03-01 15:45:13)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

Projekt realizowany jest w Szkołach Podstawowych gminy Ostróda w Szyldaku, Brzydowie, Tyrowie i Zwierzewie.

Konferencja odbyła się w Szkole Podstawowej w Brzydowie. Uczniom z pozostałych szkół biorących udział w projekcie gmina zorganizowała transport.

Inauguracja projektu przebiegła w sposób niekonwencjonalny. Uczestników konferencji powitała dyrektor SP w Brzydowie Beata Kucharczuk, następnie głos zabrał wójt gminy Ostróda Bogusław Fijas oraz koordynator projektu. Po części oficjalnej nastąpił czas na tzw. „gwóźdź programu” – widowiskowe pokazy doświadczeń w wykonaniu Stowarzyszenia Niezależna Grupa Popularyzatorów Nauki EKSPERYMENTATORZY, którzy przyjechali do nas aż z Katowic.

Grupa specjalizuje się w niekonwencjonalnych działaniach, promujących dziedziny przyrodnicze. Ciekawe i zaskakujące doświadczenia wzbudziły zachwyt wśród dzieci, które żywiołowo reagowały na prezentowane eksperymenty naukowe. Wykwalifikowani prowadzący prezentowali intrygujące reakcje i zjawiska w przystępny sposób, wyjaśniając obserwowane zmiany. Uczestnicy konferencji bardzo chętnie brali udział w doświadczeniach, wyciąganiu wniosków, wyjaśnianiu przyczyn i skutków prezentowanych zjawisk. To była cudowna lekcja przyrody, pokazująca, że świat nauki może bawić, inspirować i zadziwiać.

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages