środa, 15 lipca 2020. Imieniny Henryka, Igi, Włodzimierza

Rockowe rytmy Plebanii i Chałturki zabrzmią w ostródzkim amfiteatrze

2017-02-28 13:10:49 (ost. akt: 2017-02-28 11:48:28)

Autor zdjęcia: archiwum organizatora

W sobotę 18 marca o godz. 20.00 w sali kameralnej ostródzkiego amfiteatru zagoszczą rockowe rytmy. Koncert zagrają dwa zespoły: Plebania i Chałturka.

Plebania- Pięć albumów, kilkanaście lat walki z wszelkimi objawami nietolerancji, kilkaset zagranych koncertów i megatony wygenerowanej energii. Do twórczości zespołu przylgnęło jakiś czas temu określenie „punk reggae indian music” i z tej formułki członkowie Plebanii, pytani o uprawianą przez siebie dziedzinę, chętnie korzystają.

Plebania to czterech muzyków, kilkanaście albumów kompilacyjnych oraz wspomnienia z koncertów w całym kraju i poza jego granicami.. Wśród tych godnych przypomnienia kapela wymienia zarówno udział w dużych imprezach (Przystanek Woodstock, Bielawa Reggae Festiwal i wiele innych) jak i koncerty w małych klubach będące żywiołem zespołu.

Również spora ilość występów na imprezach o charakterze charytatywnym to znaczny dział w historii Plebanii. Choć zespół używa niezrozumiałego przy pierwszym kontakcie języka, przekaz zawarty w pieśniach Plebanii jest przejrzysty: mitakuye oyasin, co po lakocku oznacza: wszyscy jesteśmy krewnymi. W tym duchu powstać ma także kolejna płyta, nad którą kapela pracuje.

Członkowie Plebanii czują się równie dobrze na koncertach zdominowanych zarówno przez punkową publiczność, jak i tę skłaniającą się raczej ku reggae, czy muzyce folkowej uważając, że żadna naszywka nie pokaże tego, co nosi się w sercu.

Chałturka – powstała w marcu 2011 roku. Muzyka jaką grają jest wypadową indywidualnych fascynacji muzycznych członków zespołu. Zespół tworzą: Biały-gitara, Darek-gitara, Łysy-bas, Lutz-bębny, Tad-wokal.


Start: godz.20.00
Bilety -10/15 PLN

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages