Sobota, 4 lipca 2020. Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda

Ekonomik z kolejnym certyfikatem- tym razem za wolontariat

2017-02-20 16:56:59 (ost. akt: 2017-02-21 10:15:06)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

Działania młodzieży z Klubu Ośmiu Młodzieżowego Wolontariatu działającego w Internacie Zespołu Szkół Zawodowych im. S. Petöfi w Ostródzie uhonorowane Certyfikatem „Szkoła Przyjazna Wolontariatowi”.

Klub Ośmiu zrzesza wychowanków internatu i uczniów ostródzkiego Ekonomika już od 9 lat. Młodzież w ramach bezinteresownej i wynikającej z empatii pomocy współpracuje z wieloma środowiskami. Pomaga i wspiera seniorów z Klubu Seniora Osiedle Drwęckie i Domu Pomocy Społecznej w Molzie.

Pomaga dzieciakom z Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Ostródzie, podopiecznych Ośrodka Rehabilitacyjno- Edukacyjno-Wychowawczego w Ostródzie. Młodzież pracuje systematycznie w powyższych placówkach, ale chętnie też wspiera różnego rodzaju inicjatywy akcyjne dla chorych, potrzebujących, ubogich.

Włącza się również w pomoc dla ostródzkiego Schroniska Dla Bezdomnych Zwierząt. Tych wszystkich działań przez te lata uzbierało się całe mnóstwo i nie sposób ich wszystkich wymienić.

16 lutego w ostródzkim ZSZ im. S. Staszica odbyło się uroczyste spotkanie integracyjne wolontariuszy, na którym zostały wręczone kilku szkołom powiatu ostródzkiego Certyfikaty „Szkoła Przyjazna Wolontariatowi”.

Wśród nich znalazł się ostródzki Petofi. Z rąk Naczelnika Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu pani Bożeny Janowicz dokument ten odebrała gospodarz klubu Żaneta Bobkowska oraz opiekunki- wychowawczynie internatu.

Dokument ten przyznaje Fundacja „Świat na Tak”. Zwieńczeniem spotkania była akcja charytatywna „Dla Małgosi” chorej na stwardnienie rozsiane. Obecnie w Klubie Ośmiu jest 20 wolontariuszy, którzy kierując się dobrem drugiego człowieka starają się pomagać i szerzyć ideę wolontariatu. Wolontariuszami Klub Ośmiu opiekują się: Alicja Sposób, Agnieszka Odolińska i Agnieszka Kołodziejska.

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: AKOLODZIEJSKA1

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages